به گزارش افکارنیوز،

امروز (چهارشنبه؛ ۲۳ مهر) بازار در آخرین روز معاملاتی این هفته با افزایش عرضه در اکثر نماد‌ها آغاز بکار کرد.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش بورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ مهر

در گروه فرآورده‌های نفتی نماد شپنا در قیمت ۲۰۵۱ تومان صف خرید بیش از ۴۳۹ میلیون سهم دارد.شتران در قیمت ۱۷۵۵ تومان در سقف قیمت روزانه داد و ستد می‌شود.شبریز در قیمت ۳۷۹۹ تومان رشد ۲ درصدی دارد.

در آخرین روز معاملاتی شاهد افزایش عرضه در نماد‌های خودرویی هستیم. خودرو با صف فروش بیش از ۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون سهم مواجه است. خساپا در کف قیمت روزانه صف فروش ۶۳۷ میلیون سهمی دارد. خگستر در قیمت ۴۹۸ تومان یا صف فروش بیش از ۲۰۰ میلیون سهم مواجه است.

در ابتدای معاملات امروز فشار فروش در گروه خودرو و بانک زیاد است.

در گروه بانکی‌ها شاهد افزایش عرضه و فشار فروش در اغلب نماد‌ها هستیم. وبملت در قیمت ۵۹۸ تومان با افت ۲ درصد مواجه است. وتجارت افت بیش از ۴ درصد را تجربه کرد و اکنون در وضعیت ممنوع متوقف قرار دارد. وبصادر در کف قیمت در حال داد و ستد است.

افت ۵۸۰واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۹واحد قرار گرفته است.

تاپیکو، شتران و شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های خودرو، فولاد و اخابر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه ماشین آلات معاملات متعادل و مثبت دنبال می شود. بترانس پیشروی بیش از ۱ درصدی دارد و در قیمت ۳۷۷۵ تومان در حال داد و ستد است. بکام صف خرید را تجربه می کند. بکاب نیز در سقف قیمت روزانه قرار دارد.

صف خرید شتران عرضه و سهم در قیمت ۱۶۹۸ تومان در حال داد و ستد است. حجم معامله بیش از ۱۲۲ میلیون سهم است. شبندر در محدوده منفی در نوسان است. در شپنا نیز شاهد عرضه صف خرید هستیم.

شپنا بعد از عرضه کامل صف خرید و معامله ۲۹۰ میلیون سهمی، درساعت ۹:۳۰ با صف خرید بیش از ۱۱۰ میلیون سهم همراه است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از کاهش ۶هزار و ۱۰۳واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت ۰.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۹۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۶۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های وبملت، خودرو و فولاد در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۷۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۶۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۸۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۲۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش خودرو، حکشتی و وملی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام ایران خودرو، ۵۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وآیند، رانفور و غنوش در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۶۰میلیارد تومان (۵۳درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان (۴۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (وملی) به ۲.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۳۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «ساخت دستگاه و وسایل ارتباطی» با تقاضای خرید ۲۵۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۸درصد از ۶هزار و ۴۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۱۰ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۵۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

وبملت مثبت شد.

نماد فارس در محدوده صفر تابلو همراه با نوسان مثبت به گردونه معاملات برگشت.

تاپیکو به صف خرید رسید.

گروه لاستیک و پلاستیک نیزبا فشار فروش داد و ستد می‌شوند. پاسا و پشاهن نماد‌های مورد توجه گروه اند.

خدمات فنی و مهندسی نیز نوسانی داد و ستد می‌شوند. رمپنا٬ رنیک و خفولا نماد‌های متعادل گروه اند. رتکو و تپولا نیز با افزایش قیمت همراه اند. تابا با فشار فروش معامله می‌شوند.

در مجمع سالانه شستا اعلام شد که ستاره خلیج فارس ظرف سه الی چهار ماه آینده عرضه اولیه خواهد شد.

مجمع شستا ۱۲۰ تومان سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم کرد.