بازار سهام   امروز سه شنبه ۱۱ آذرماه چهارمین روز در هفته جاری را در ابتدا با افت آغاز کرد و تا حدود ۶ هزار واحد منفی شد اما در ادامه روند معاملات با افزایش تقاضا، شاخص کل مثبت شد. شاخص کل بورس تهران با تداوم روند صعودی، در پایان معاملات با ۷ هزار و ۷۳۰ واحد رشد به عدد یک میلیون ۴۷۳ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۲ هزار و ۱۱۴ واحد رشد به عدد ۴۱۹ هزار و ۹۰۷ واحد افزایش یافت.

امروز نمادهای تاپیکو، فارس، شپنا، فولاد، پارسان و شبندر بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. همچنین نماد شستا بیشترین تأثیر منفی را در شاخص داشت.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

 همزمان با رشد شاخص کل بورس تهران افزایش ارزش سهام عدالت نیز ادامه یافت. قیمت پورتفوی بورسی سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی امروز ۱۶۲ هزار و ۶۲۶ تومان معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۱ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۱۶ تومان رسید. 

بر این اساس، ارزش ۶۰ درصد از سهام عدالت آزاد شده به ۶ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۳۸۹ تومان رسید.

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با رشد ۰.۹۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲۰ هزار و ۷۴۱ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۴ میلیون ۱۴۸ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با کاهش ۱.۱۶ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۲۰ هزار و ۳۱۰ تومان معامله شد. 

ارزش پالایشی یکم چقدر است؟

بالاخره انتظارها به سرآمد و معاملات ثانویه صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (پالایش) با گذشت سه ماه از آغاز پذیره نویسی از امروز سه شنبه ۱۱ آذر در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.

در ابتدای معاملات این نماد توانست با ۱۹ درصد رشد در قیمت ۱۱۹۰۰ تومان بازگشایی شود. امروز بجز نماد «شتران» که متوقف بود باقی نمادهای حاضر در سبد پالایشی یکم  مثبت بودند.

قیمت پایانی هر واحد از پالایشی یکم  با  رشد ۱۳.۷۴ درصدی نسبت به زمان عرضه ۱۱ هزار و ۳۷۴ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۵ میلیون ۶۸۷ هزار تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایشی یکم با افزایش ۱۳.۳ درصدی نسبت به روز عرضه ۱۱ هزار و ۳۳۰ تومان معامله شد.