آرش مصطفی پور، قائم مقام موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در بیان جزئیات کلنگ‌زنی ساخت 500 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در استان مازندران توسط بسیج گفت: خداوند را شاکریم که بسیج به عنوان بازوی موثر ملی در حوزه عمران اجتماعی و خدمت رسانی به جامعه محرومان این‌بار در هم افزایی با سازمان بهزیستی در بخش مسکن برای مددجویان استان مازندران نقش آفرینی کرد.

قائم مقام موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در تشریح جزئیات این پروژه گفت: 500 واحد مسکونی در نظر گرفته شده در نقاط مختلف استان مازندران واقع شده است و ظرف مدت 1 سال آماده سکونت خواهد شد، همچنین متوسط متراژ این خانه‌ها بین 60 تا 85 متر است.

*یک تیر و دو نشان بسیج با ساخت مسکن برای محرومان

وی با اشاره به این نکته که در روند ساخت این واحدهای مسکونی از پیمانکاران بومی استفاده می‌شود، افزود: بر اساس شاخص‌های اقتصاد کلان ساخت هر 100 متر مربع واحد مسکونی در یک سال، 2.5 شغل مستقیم و غیر مستقیم را به وجود می‌آورد، در همین راستا، ساخت این پروژه در طول 1 سال برای نزدیک به 900 نفر از مردم منطقه اشتغال به وجود می‌آورد.

مصطفی‌پور، در بیان تفاهم‌نامه‌های منعقد شده بین بسیج و وزارت راه و شهرسازی گفت: حل مشکل مسکن محرومان یکی از اولویت‌های بسیج است و ما تلاش می‌کنیم از کلیه ظرفیتهای این نهاد مردمی در راستای صاحب‌خانه کردن محرومان استفاده کنیم.