عباس قبادی با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه در جلسه امروز تنظیم بازار کشور تصمیمات شب عید را نهایی کردیم گفت: در سنوات گذشته نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا داشتیم، اما امسال عملا امکان برگزاری این نمایشگاه وجود ندارد، اما به جای آن با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، اصناف فروش فوق العاده و اینترنتی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه امسال تخفیف به سبک و سیاقی که در گذشته وجود داشت را نداریم اظهار داشت: فروش فوق العاده الزاما به معنی تخفیف نیست بلکه سعی خواهیم کرد تا نظارت‌ها را تشدید و فراوانی کالا‌ها را بیشتر کنیم.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: در این ایام مصرف برخی از کالا‌ها افزایش پیدا می‌کند که منجر به افزایش تقاضا خواهد شد و ممکن است بازار را تحت تأثیر قرار دهد، اما اطمینان می‌دهیم که نوسانات قیمتی را به حداقل برسانیم.

وی در خصوص تامین میوه شب عید هم بیان کرد: قرار است اصناف میوه شب عید را تامین کنند، اما در کنار این موضوع ۴۰ هزار تن سیب و پرتقال ذخیره کردیم تا در صورت افزایش تقاضا و افزایش قیمت‌ها از این ذخایر استفاده کنیم.

موز وارداتی در راه است

قبادی همچنین با اعلام اینکه واردات موز را آزاد کردیم گفت: با ورود موز وارداتی قیمت موز هم متعادل خواهد شد.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار هم از تولید دو میلیون و هفتصد هزار تن مرکبات در استان مازندران و ۵۰۰ هزار تن در استان فارس خبر داد و گفت: تصمیم بر این است که به میزان یک سوم سال گذشته میوه دپو شود.

وی افزود: در حال حاضر فقط در استان مازندران ۷۰۰ هزار تن پرتقال دپو شده که نهایتا تا ۲۰۰ هزار تن آن را بتوانیم تا پایان سال به فروش برسانیم لذا فروش این مقدار میوه ممکن است تا اردیبهشت سال بعد طول بکشد.

رییس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد میادین میوه و تره بار قیمت‌ها را افزایش دهند اظهار داشت: در این صورت قیمت‌ها را کشوری اعلام خواهیم کرد.