یارانه معیشتی در ماه رمضان 1400 و یا همان بسته معیشتی از وعده های دولت و حسن روحانی بود که چندی چیش اعلام شد. به همین دلیل بسیاری از مردم در انتظار یارانه معیشتی برای ماه رمضان هستند و می خواهند بدانند این یارانه معیشتی چقدر است؟

زمان واریز یارانه معیشتی ماه رمضان 1400

روحانی چندی پیش گفته بود که در روزهای اول ماه رمضان امسال یک نوبت اضافی از یارانه کمک معیشتی به ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. پس با این حساب در روزهای اول ماه رمضان امسال مشمولان باید منتظر واریز یارانه معیشتی خود باشند که احتمالا همان هفته اول ماه رمضان پرداخت شود.

یارانه معیشتی

مبلغ یارانه معیشتی ماه رمضان 1400

رقم دریافت یارانه معیشتی ماه رمضان 1400 برای خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه 120 هزار تومان و سایر افراد با دارا بودن مشخصات زیر ماهیانه 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

چه کسانی یارانه معیشتی دریافت می کنند؟

اینکه چه کسانی یارانه معیشتی ماه رمضان 1400 را دریافت می کنند مشخص شده و بر اساس قانون افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق دریافت نمی‌کنند، افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشند، افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار باشند و افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند یارانه معیشتی برای ماه رمضان 1400 را دریافت خواهند کرد.