امروز چهارشنبه ( ۱۲ خرداد) بازار با افزایش عرضه در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۲ خرداد

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۲ خرداد

معاملات برکت با صف خرید ۱۶ میلیونی در قیمت ۲۸۷۴ تومان آغاز شد.

رشد ۹۸۹ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته با رشد ۹۸۹ واحدی وارد کانال یک میلیون و ۱۴۱ هزار واحدی شد.

نماد‌های فارس، حکشتی، برکت و کویر تاثیر گذارترین نماد‌ها روی شاخص کل هستند.

در جریان معاملات متعادل گروه پالایش، نماد شپنا تک نماد سبز پوش گروه است که در حوالی صفر تابلو نبض مثبت می زند. شتران در مدار منفی بالغ بر 1.5 درصدی در قیمت 783 تومان دنبال می شود. شبندر افت 1 درصدی قیمت را در محدوده 2080 تومان تجربه می کند.

دو لیدر خودرویی در مدار مثبت قرار گرفتند.خساپا و خودرو در محدوده صفر تابلو با افزایش تقاضا همراه هستند.

بانکی ها متعادل داد و ستد می شوند.وبملت, وتجارت, وبصادر, وپست با گرایش منفی و وپارس, وپاسار, ونوین, وشهر, وملل, وسینا با گرایشی مثبت متعادل اند.

در ساعت 9:20 عمده نمادهای بزرگ و شاخص ساز بازار تغییر رنگ دادند و سبز پوش شدند. در این دقایق افزایش تقاضا محسوس است.

رشد دو هزار واحدی شاخص کل

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد دو هزار و ۷۳۴واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۴۳هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با رشد ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۴۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۶۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای غکوروش، اپال، غزر، شپنا، خساپا، چکاپا و خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای فگستر، چخزر، دماوند،غگیلا، کرمان، ذوب و ثتران در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۶۴۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

پایداری صفوف فروش در آخرین روز معاملاتی

صف‌های خرید حدود ۷۴۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۲۸۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، بنو و سمگا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۲۱۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غکورش، برکت و وسپهر در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان (۸۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۹۰میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین(ثقزوی) به ۶.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۲۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود نداشت.

حدود ۲۵درصد از چهار هزار و ۷۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۶۳۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۵۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۳۹۵میلیارد تومان خواهد رسید.

رنج مثبت قوی در شپنا، این لیدر پالایشی را با پیشروی بیش از 4 درصدی قیمت همراه کرده است.

در گروه محصولات شیمیایی فارس در محدوده صفر تابلو با نوسانات مثبت همراه است. نوری در دامنه نوسان مثبت بالغ بر 1 درصدی در قیمت 6350 تومان قرار دارد. شگویا در قیمت 856 تومان رشد حدود 2 درصدی قیمت را تجربه می کند. تاپیکو، پترول، آریا، شیران و زاگرس در مدار مثبت دنبال می شوند.