وام 450 میلیون مسکن موضوعی است که این روزها بسیاری از مردم به دنبال آن هستند. برخی کارشناسان معتقدند که وام 450 میلیونی مسکن می تواند به جوانان برای خرید مسکن کمک کند. پیشنهاد وام 450 میلیونی مسکن به منظور حمایت از خانوارهای فاقد مسکن مطرح شد, تا این گروه از افراد بتوانند واحدهای مسکونی را که قرار است ساخته شود را خریداری کنند.
 
اقبال شاکری گفت: این پیشنهاد برای توانمندی خانوار‌های فاقد مسکن است که بتوانند واحد‌های مسکونی که قرار است ساخته شود را بخرند.
 
وی افزود: یکی از مشکلات خانوار‌های فاقد مسکن این است که پول اولیه برای شروع قرارداد را ندارند به همین دلیل هرچقدر سهم اورده آن‌ها را کمتر کنیم امکان حضور افراد نیازمند مسکن برای عقد قرارداد افزایش می‌یابد. 
 

وام مسکن ۴۵۰ میلیون تومان می‌شود؟+ فیلم

 
 
شاکری افزود: به همین دلیل در طرح اقدام ملی مسکن نیز تعداد کمی به مرحله عقد قرارداد رسیده اند.
 
وی با اشاره به اینکه اگر یک واحد صدمتری را درنظر بگیریم و قیمت تمام شده هر مترمربع آن شش میلیون تومان باشد هزینه تمام شده ساخت این واحد ۶۰۰ میلیون تومان است افزود:باید حدود ۸۰ درصد این رقم را به صورت وام پرداخت کنیم که حدود ۴۵۰ میلیون تومان خواهد بود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: این وام طی دو سال پرداخت می‌شود، چون متقاضیان نیز باید طی دو سال آورده خود را تکمیل کنند بنابراین می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
آقای شاکری تاکید کرد: وام ۴۵۰ میلیون تومان فقط برای تهران است و در روستا‌ها می‌توانند تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.
 
وی با اشاره به اینکه پرداخت وام به متقاضیان در دیگر کلانشهر‌ها ۴۰۰ میلیون تومان است، افزود: براساس جمعیت هر شهر مبلغ وام تغییر می‌کند.
 

نرخ سود وام 450 میلیونی چقدر است؟

 
 شاکری گفت: سود این وام بین ۴ تا ۱۲ درصد است که نرخ سود متقاضیان روستایی ۴ درصد است و برای کلانشهر‌ها و سایر شهر‌ها متفاوت است و بنا به دهکی که متقاضی در آن حضور دارد، سود وام تعیین می‌ شود.
 

وی افزود: کسانی که تحت حمایت کمیته امداد و یا بهزیستی هستند نیز نرخ سود وام آن‌ها مشخص می‌شود.

 
عضو شورای عالی مسکن اضافه کرد: شورای عالی مسکن دو هفته آینده تشکیل می‌شود و این موارد قرار است در آن جلسه به تصویب برسد.
 

وام مسکن ۴۵۰ میلیون تومان می‌شود؟+ فیلم

 
بر اساس این گزارش، دیروز هم رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پیشنهاد افزایش وام مسکن روستای تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان خبر داده بود.
 
اکبر نیکزاد گفته بود: پیشنهاد افزایش وام مسکن روستایی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را به دولت ارایه دادیم که این پیشنهاد در جلسه آتی شورای عالی مسکن مطرح می‌شود وبا توجه به علاقه رئیس جمهور به روستائیان به نظر می‌رسد با آن موافقت شود.