ثبت نام وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی و از طریق ورود به سایت ثبت نام وام ازدواج www.ve.cbi.ir انجام می شود. شرایط ثبت نام وام ازدواج 1400 و نحوه ثبت نام وام ازدواج به صورت اینترنتی مورد سوال بسیاری از افردای که درخواست وام ازدواج دارند استبه همین دلیل جزئیات بیشتر از نحوه ثبت نام وام ازدواج و سایر اطلاعات ضروری برای ثبت نام وام ازدواج را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

میزان وام ازدواج 1400

شروع یک زندگی، بدون هیچ سرمایه ای یکی از دغدغه های اصلی زوجین است. در سال های گذشته، قانونی تصویب شد که به هر یک از زوجین، وامی به عنوان وام ازدواج پرداخت شود. هر ساله با توجه به افزایش تورم، مبلغ مربوط به وام ازدواج  از سال قبل آن افزایش پیدا می کند. طبق آخرین قانون، تمامی زوجینی که بعد از سال 1397 ازدواج کرده اند، مشمول قانون وام ازدواج ۱۴۰۰ می باشند و می توانند با ورود به سایت ثبت نام وام ازدواج ve.cbi.ir مراحل ثبت نام خودشان را انجام دهند.

سایت ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

سایت ثبت نام وام ازدواج www.ve.cbi.ir

در حال حاضر، تمامی زوجین چه افرادی که قبل از سال 1397 ازدواج کرده اند، چه افرادی که بعد از سال 1397 ازدواج کرده اند، می بایست برای ثبت نام وام ازدواج به سایت « سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج » به آدرس ve.cbi.ir وارد شوند و مراحل ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

افرادی که قصد ثبت نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۰ را دارند، ابتدا باید به سایت ثبت نام وام ازدواج به نشانی www.ve.cbi.ir وارد شوند و مراحل ثبت نام اولیه خود را از طریق این سایت انجام دهند. پس از اینکه هر یک از زوجین به صورت جداگانه مراحل ثبت نام خودشان را در سایت ثبت نام وام ازدواج ، انجام دادند، باید کد رهگیری ثبت نام را دریافت نمایند.
پس از تکمیل ثبت نام ، از طریق همین سامانه محل و شعبه مورد نظر برای تکمیل مراحل ثبت نام و ارائه مدارک به اطلاع زوجین خواهد رسید.

 1. برای انجام ثبت نام اولیه، ابتدا عبارت «سامانه تسهیلات ازدواج» را در گوگل جستجو کنید.
 2. حال بر روی اولین سایتی که گوگل برای شما جستجو می کنید، کلیک کنید تا وارد سایت ثبت نام وام ازدواج شوید.

  سایت ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

 3. در این مرحله، کافیست بر روی گزینه « ثبت نام جدید » در منوی سمت راست کلیک کنید.

  ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

 4. در این قسمت کافیست که کد ملی، شماره شناسنامه و گزینه مربوط به ازدواج در خارج و داخل را وارد کنید و در نهایت با وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید و مراحل بعدی که شامل وارد کردن اطلاعات است را انجام دهید

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

برای ثبت نام وام ازدواج در سال 1400 لازم است که زوجین، دارای شرایط خاصی باشند تا بتوانند این وام را دریافت نمایند. شرایط ثبت نام وام ازدواج 1400 به شرح زیر می باشد:

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت ملی موقت و یا دائم و کد پستی محل سکونت زوجین
 • تمامی زوجین تنها می توانند یک بار برای ثبت نام وام ازدواج اقدام کنند. در صورتی که افراد برای ازدواج دوم، سوم و ... قصد ثبت نام در این سایت را داشته باشند، به شرطی که قبلا وام ازدواج دریافت نکرده باشند، مجاز به دریافت وام ازدواج می باشند.
 • زوجینی که تاریخ عقد رسمی آن ها از 1 فروردین ماه سال 1397 می باشد، می توانند وام ازدواج 70 میلیون تومانی دریافت کنند.
  نکته: به هر یک از زوجین (خانم و آقا) 70 میلیون تومان تعلق می گیرد.

 • زوجینی که تاریخ عقد رسمی آن ها از 1 فروردین ماه سال 1397 می باشد و سن زوجین زیر 25 سال است، می توانند وام ازدواج 100 میلیون تومانی دریافت کنند.
 • زوجینی که قبل از سال 1397 ازدواج کرده اند و در حال حاضر، در صف دریافت وام ازدواج می باشند، می توانند 50 میلیون تومان وام دریافت نمایند.
 • تمامی افرادی که دارای شرایط ایثارگری می باشد، دو برابر مبلغ ذکر شده در هر یک از شرایط را دریافت می کنند.
 • کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آن ها از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است، می توانند در سامانه ثبت نام کنند. گواهی ازدواج ممهور به کنسولگری ایران این افراد برابر سند ازدواج آن ها می باشد.