پایان عرضه ربع سکه در بورس کالا

بانک مرکزی پیش‌بینی کرده بود با این عرضه‌ها قیمت ربع  سکه  را که آن زمان در کانال هشت میلیون تومانی قرار داشت کاهش خواهد داد. انتشار خبر عرضه بورسی سکه البته باعث افت قیمت این نوع سکه به کانال هفت میلیون تومانی و قرار گرفتن در سطح هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد.

اما در ادامه، این عرضه‌ها نتوانست در کاهش قیمت ربع سکه موفق عمل کند و امروز همزمان با پایان عرضه بورسی ربع سکه، قیمت این نوع سکه در بازار از ۹ میلیون تومان هم عبور کرد.

چقدر سکه معامله شد؟
بررسی آمار عرضه‌ها که طی چهار روز معاملاتی بازار سرمایه در هفته جاری انجام شد نشان می‌دهد هر قطعه ربع سکه در بورس روز شنبه ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از بازار و با قیمت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است.

هر قطعه ربع سکه بهار آزادی روز سه‌شنبه هم هفت میلیون و ۵۰ هزار معامله شده است که نسبت به روز نخست ۱۵۰ هزار تومان ارزان‌تر بود.مصطفی قمری‌وفا، سخنگوی بانک مرکزی پیشتر تاکید کرده بود که بانک مرکزی این اقدام را برای حذف حباب سکه و انتظارات تورمی ادامه خواهد داد.

او در مورد عرضه سکه و نیم‌سکه نیز هم گفته بود: «همان‌طور که اعلام شده است با توجه به حجم متقاضیان، عرضه انواع دیگر سکه ادامه پیدا می‌کند و این مورد متعاقبا در سایت بانک مرکزی اعلام می‌شود.»

پایان عرضه ربع سکه در بورس کالا

حلا اما به نظر می‌رسد بانک مرکزی نتوانسته است اقبال خریداران را برای سکه بورسی جلب کند. طبق پیام ناظر بازار، آخرین روز معاملاتی نماد گواهی سپرده کالایی تمام سکه طرح جدید ۰۱۱۰ صادرات (سکه۰۱۱۰پ۰۴) امروز بوده است.