دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد/ سهامداران بورس در صف فروش ماندند

 در معاملات روز یکشنبه بیست و ششم فروردین ماه 1403 و در شرایطی که دامنه نوسان قیمت سهام به منفی و مثبت یک درصد محدود شده بود، شاخص کل بورس تهران 11 هزار و 194 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 196 هزار و 776 واحد رسید. 

 

دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد/ سهامداران بورس در صف فروش ماندند

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 2هزار و 677واحدی در رقم 723 هزار و 539 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 129 واحدی به رقم 24 هزار و 645 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 997 واحد به سطح 131 هزار و 4 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس 

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 527 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 41 میلیارد تومان بود. پس از بانک ملت، نمادهای نوری، فملی، وغدیر، بوعلی و فولاد بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای آسیاتک، فزر، واعتبار، تنوین و کازرو تعلق داشت.

دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد/ سهامداران بورس در صف فروش ماندند

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و فارس نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در سقوط شاخص کل بورس داشتند. در فرابورس نیز نمادهای شگویا، هرمز و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد فملی بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و ذوب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، کرمان و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 13 هزار و 342 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 6 هزار و 189 میلیارد تومان بود که 46 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 67 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم هزار و 889 میلیارد تومان رسید. 

دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد/ سهامداران بورس در صف فروش ماندند

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد فزر بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 74 میلیارد تومان بود. 

پس از فزر، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و وغدیر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فملی و نوری در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبملت با تعداد 236 میلیون و 385 هزار و 58 سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وتجارت تعلق داشت. دو نماد شگستر و فملی نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 28 نماد صف خرید داشتند و 548 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 40 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 287 درصدی به 3 هزار و 537 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد/ سهامداران بورس در صف فروش ماندند