به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، سیدشمسالدین حسینی در همایش روز جهانی گمرک با بیان اینکه از جمله حوزههایی که در رتبه بسیار مهم اقتصادی کشور قرار میگیرد، گمرک است، اظهار کرد: با این وجود هنوز متناسب با پیشرفت اقتصادی کشور گمرک چندان مجهز نشده است.

وی با بیان این‌که امور گمرکی بسیار پرزحمت و سخت هستند، افزود: گمرک‌ها در استان‌های مرزی و در پایین‌ترین شرایط رفاهی قرار دارند. از این رو باید نگاه به این کارمندان در پرداخت‌ها متفاوت با سایرین باشد.

سخنگوی اقتصادی دولت با تاکید بر این‌که دقت و سرعت از لازمه‌های گمرک و شاخص کلیدی در محیط کسب و کار و رقابت‌پذیری است، گفت: دقت در این که کالاهای وارداتی و یا صادراتی آیا کالاهایی هستند که ضامن سلامتی مردم و یا نماینده‌ای مناسب برای اقتصاد کشور باشند برعهده گمرک است لذا شرط کافی برای داشتن این دقت و سرعت صحه صدر و سلامتی در انجام امور گمرکی است. این درحالی است که اهمیت و نقش گمرک موجب شده تا حتی رییس جمهور با اتکا به آن‌ها مصوباتی را صادر کند که محور اصلی امور گمرکی خود گمرک است.

حسینی ادامه داد: گمرک برای این‌که بتواند در شرایط فعلی جایگاه خود را حفظ کند باید متناسب و حتی جلوتر از تحولات اقتصادی و تجاری تغییر کند و از این رو هر گونه ماده قانونی که برای گمرک تصویب می‌شود باید قدرت انعطاف‌پذیری نیز داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به آمارهایی که نشان از تحولات در حوزه تجارت و به تبع آن گمرک هستند، گفت: در سال ۸۵ تا سال ۹۰ صادرات غیر نفتی دو و نیم برابر شده است که از ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است که از فواید آن این است که نسبت صادرات غیر نفتی به واردات از سال ۸۵ از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد در سال ۹۰ رسیده است.

وی با بیان این‌که باید چرخه تجاری و ارزی با هم منطبق باشند، افزود: به عنوان مثال اگر در سال ۹۰ تجارت کالاها را در نظر بگیریم می‌توانستیم ۷۰ درصد ارز مورد نیاز را از صادرات غیر نفتی تامین کنیم.

حسینی با بیان این‌که حجم ترانزیت کشور در سال ۸۵ تا ۹۰ دو برابر شده است، گفت: این مقدار از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تن به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که ‌در سال جاری فشار تحریمی در تجارت خارجی هم در صادرات و هم در واردات بوده است، بیان کرد: این درحالی است که باز هم در این زمینه‌ها رشد وجود دارد چرا که در دوره ۱۰ ماهه امسال صادرات غیر نفتی به ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده که نشان می‌دهد کاهش صادرات غیر نفتی که نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد بوده به دو و نیم درصد رسیده است.

سخنگوی اقتصادی دولت اضافه کرد: همچنین رقم ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری واردات حاکی از کاهش ۱۲.۵ درصدی آن است که بخش عمده‌ای این کاهش مدیریت شده است که قسمت قابل توجهی از آن به تامین نیازهای اساسی اختصاص یافته به طوری که طی ۱۰ ماهه سال ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار واردات داشته‌ایم که از نظر ارزش ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که نشان می دهد به رغم تمامی تحریم‌ها علیه تامین کالاهای اساسی با برطرف کردن نیاز این کالاها مشکلی نداشته‌ایم.

وی افزود: صادرات کالاهای صنعتی و معدنی نیز در ۱۰ ماهه امسال به رشد ۳۰ درصدی رسیده است که نشان می‌دهد کم کم اقتصاد ملی می‌تواند در مقابل توطئه‌ها و تحریم‌ها خود را منطق کند.

حسینی با بیان این‌که نسبت صادرات غیر نفتی به واردات از ۷۰ درصد به ۷۸ درصد در دهه اول سال ۹۱ افزایش یافته است، افزود: این درحالی است که کسری بازرگانی بدون نفت از ۱۵ میلیارد دلار به ۹ میلیارد دلار کاهش یافته که کاهش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

حسینی با بیان این‌که در تحولات و تحریم‌های اخیر گمرک باید در تجارت و ترانزیت تلاش بیشتری داشته باشد و آن را به نگاه حاکمیتی مورد حمایت قرار داد، گفت: گمرک باید هوشمند و هوشیار باشد اما این موضوع تنها مربوط به دولت و گمرک نیست بلکه به ادراک عمومی کشور برمی‌گردد.

وی با اشاره به این‌که باید کمی واقع‌بینانه به تحریم‌های اقتصادی و تاثیر آن نگاه کرد تا بتوان با آن برخورد اقتصادی داشت، افزود: باید بپذیریم در کنار تسهیل تجاری باید تنظیم تجاری نیز وجود داشته باشد چرا که وقتی توطئه‌های اقتصادی علیه کشور نوشته می‌شود به عنوان مثال برای خروج فلزات گرانبهای ایران شمش طلا را به زنجیر که بیشتر شبیه قلاده است تبدیل می‌کنند باید در این میان گمرک بسیار فعال بوده و مسوولین کشور هوشمندانه برخورد کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعتقاد به این‌که گمرک همان طور که تاکنون بسیار خوب عمل کرده باید دستاوردهای خود را افزایش دهد، عنوان کرد: گمرک خط مقدم مقابله با دشمن است و باید با درک موقعیت خود بتواند اطلاعات اقتصادی کشور را تحلیل کند و سرعت، دقت و تحلیلگری خود را افزایش دهد.

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان این‌که در بسیاری از موارد تحلیل‌ها برای یک پژوهش تنها برای تثبیت آنچه از قبل تصمیم گرفته شده است افزود: وقتی که عده‌ای می‌گویند چرا باید قیمت سوخت افزایش داشته باشد آیا به این فکر کرده‌اند که چگونه می‌توان در شرایط شکاف قیمت‌ها اقتصاد مقاومتی را پیاده کرد و یا منابع سوخت کشور را با وجود تحریم‌ها و فشارها در آینده تامین کرد. در شرایطی که سوخت هواپیماهای ما را تحریم می‌کنند چگونه انتظار داریم که بخواهند به ۷۵ میلیون ایرانی سوخت بدهند.

حسینی یادآور شد: باید در نظر گرفتن تمامی جواب ایجاد اعتماد متقابل، کنار گذاشتن پیش داوریها، بالا بردن ظرفیت مدیریت و تفاهم در کشور از مشکلات اقتصادی و سختیها عبور کرده و منافع ملی را افزایش داد.