خودروساز ژاپنی نیسان در نظر دارد با هدف تحت تاثیر قراردادن فروش فورد فیستا نسل دوم خودرو نیسان نوت را برای اولین بار در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کند.

افکار

- خودروساز ژاپنی نیسان در نظر دارد با هدف تحت تاثیر قراردادن فروش فورد فیستا نسل دوم خودرو نیسان نوت را با یک بروز رسانی عمده و با توجه بیشتر به بازار اروپا در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش خواهد گذاشت که دارای تمرکز مستقیم بر روی فناوری روز است.


نسل جدید خودرو نوت از لحاظ ظاهری بیشتر به یک مدل مینی mpv و‌هاچ بک شبیه است در حالی که هنوز هم دارای فضای داخلی بسیار خوب و همچنین یک موقعیت رانندگی بسیار عالی است.

مدیر بازاریابی نوت “هرو جنین” در این مورد ادعا دارد که نوت بیشتر قصد دارد به عنوان جانشین خودروهای موفق Juke و قشقایی خود را به بازار مصرف معرفی کند و در همین راستا و در جهت رقابت با محصولات مشابه سایر خودروسازان با پیشنهادهای بهتر در پیش روی مشتریان قرار خواهد گرفت.

جنین در این مورد می‌گوید: ”مانند قشقایی و Juke ما بهترین‌ها را به جهان ارائه خواهیم کرد و علاوه بر داشتن یک رانندگی سریع هنوز هم جادار است”.

گفتنی است که این خودرو در ساندرلند بریتانیا و با ۳ موتور از پاییز در خط تولید قرار خواهد گرفت که این نسخه‌ها عبارتند از دو موتور ۳ سیلندر بنزینی و یک موتور چهارسیلندر دیزلی و همگی دارای سیستم انتقال قدرت پنج سرعته دستی به صورت استاندارد بوده و گزینه اختیاری CVT نیز در تمامی‌مدل‌ها در پیش روی خریداران خواهد بود.

موتور پایه ۱٫۲ لیتری بنزینی دارای قدرت پیشرانه ۷۹ اسب بخار و ۸۱ پوند بر فوت نیروی گشتاور است و به طور متوسط دارای مصرف سوخت ۶۰ مایل در هر گالن و ۱۰۹ گرم انتشار دی اکسید کربن در هر کیلومتر است و نسخه سوپرشارژ DIG - S نیز دارای قدرت پیشرانه ۹۷ اسب بخار و نیروی گشتاور ۱۰۵ پوند بر فوت و مصرف سوخت ۶۵٫۷ مایل در هر گالن و انتشار دی اکسید کربن ۹۹ گرم در هر کیلومتر است.

آخرین مدل نیز دارای قدرت پیشرانه ۸۹ اسب بخاری و ۱۶۲ پوند بر فوت نیروی گشتاور است و از موتور مشترک نیسان - رنو معروف ۱٫۵ لیتری dCi بهره میبرد که دارای مقدار مصرف سوخت ۷۸٫۵ مایل در هر گالن و انتشار دی اکسید کربن ۹۵ گرم در هر کیلومتر است.

یکی از فناوری‌های بکار گرفته شده در نسل دوم نوت استفاده از مانیتور موسوم به AVM است که با استفاده از چهار دوربین مجزا به نمایش اطراف محیط خودرو در یک صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی بر روی داشبورد می‌کند.

این خودرو در ۳ گزینه در پیش روی خریداران خواهد بود که عبارتند از Visia, Acenta و Tekna و در این میان تنها تکنا دارای جدیدترین فناوری‌های سیستم هوشمند نیسان کانکت به همراه مونیتور اطراف و ویژگی‌های ایمنی است و ویزیا و تمامی‌مدل‌ها دارای ۶ کیسه هوا و سیستم کروز کنترل هستند و در مدل آسنتا نیز شاهد سیستم تهویه مطبوع به همراه اتصال بلوتوثو پنجره‌های عقب الکتریکی هستیم.

پنجره‌های جدید، صندلی‌های جدید به همراه طراحی جدید داشبورد برای فضای داخلی بیشتر به همراه ترفندهای بکار گرفته شده در شاسی خودرو از جمله تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی خود است.

شایان ذکر است که این خودروها در پاییز در بازارهای ژاپن و آمریکای شمالی عرضه خواهند شد که البته برای اروپا دارای یک سری از تغییرات کامل نیز خواهد بود.

گفتنی است که این خودرو در اروپا با طیف وسیعی از فناوری‌های روز تحت عنوان “سپر ایمنی” عرضه خواهد شد که این خدمات عبارتند از: نظارت بر نقطه کور، هشدار خروج از خط، سیستم تشخیص حرکت شی، مانیتور کمک پارکینگ و البته سیستم نمایش تصویر هوایی از خودرو در صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی داخل خودرو نیز به صورت اختیاری عرضه خواهد شد.

نیسان هنوز هیچ گونه اطلاعات قیمت گذاری این خودرو و نسخههای مختلف آنرا منتشر نکرده است اما به احتمال فراوان مدل پایه با قیمت ۱۷۹۰۰ دلار خواهد بود و سایر مدلها نیز با توجه به امکانات مختلف دارای قیمت گذاری متفاوتی خواهند بود.

کد خبر: 195380