به گزارش افکارنیوز، در حالی که پیش از این احمدی‌نژاد رشد اقتصادی سال ۱۳۸۹ را ۱۰ درصد و رشد اقتصادی سال ۱۳۹۰ را ۵/۲ درصد اعلام کرده بود و نمایندگان مجلس نسبت به صحت این ارقام ابراز تردید کرده و افکار عمومی‌منتظر تایید این آمار از سوی مراجع رسمی‌دولت بودند، سرانجام بانک مرکزی با انتشار گزارش رسمی‌خود، آمار اعلامی‌ احمدی‌نژاد را تکذیب کرد و حق را به منتقدان داد.

۲۰ تیرماه ۱۳۹۰، رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت معتقد بود که رشد اقتصادی کشور به ۱۰ درصد رسیده است. وی در این جلسه گفته بود «وقتی آمار افزایش تولیدات در همه بخش‌ها بیش از ۱۰ درصد است، بر چه مبنایی رشد اقتصادی کشور را ۴ درصد اعلام می‌کنند، این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای می‌ترسند، اعلام کنند رشد اقتصادی ایران بالای ۱۰ درصد بوده در حالی که این اتفاق در واقعیت رخ داده است و می‌تواند چند سال متوالی ادامه یابد.»

اما بانک مرکزی در گزارش رسمی‌خود از «تحولات اقتصادی کشور» که اخیرا منتشر شده است، رشد اقتصادی سال ۱۳۸۹ را فقط ۵/۸ درصد اعلام کرد، یعنی ۴/۲ درصد پایین‌تر از رقم اعلامی‌احمدی‌نژاد!

اما این، پایان گزارش بانک مرکزی نیست. در حالی که احمدی‌نژاد سوم دی‌ماه سال گذشته رشد اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۰ را ۵/۲ درصد اعلام کرد، بانک مرکزی این آمار رئیس‌جمهور را نیز تکذیب کرده است!

رئیس‌جمهور سال گذشته در گفتگوی تلویزیونی با مردم گفت که «رشد اقتصادی کشورمان در سال ۹۰، نسبت به سال ۸۹،۵. ۲ درصد شد و این در حالی است که عده زیادی پیش بینی می کردند که رشد تولید حداقل برای حدود ۳-۲ سال اول اجرای طرح، منفی خواهد شد و رشد ۵.۲ نشان می دهد که ظرفیت کشور و ملت بالاست و اگر اصلاحات اساسی انجام شود با آن همراهی می کنند.»

اما بانک مرکزی در گزارش خود اعلام کرده که آخرین محاسبات مربوط به رشد اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۰ که مربوط به ۹ ماه نخست این سال است، از رشد فقط ۴ درصدی کشور حکایت دارد. بدین ترتیب، رشد اقتصادی اعلامی‌بانک مرکزی ۱/۲ درصد از رقم مورد نظر احمدی‌نژاد، کمتر است.

در مجموع، احمدی‌نژاد رشد اقتصادی دو سال اخیر را ۵/۴ درصد بیش از رقم واقعی اعلام کرده است.

سال گذشته پس از اظهاز نظر احمدی‌نژاد درباره رشد اقتصادی ۵/۲ درصدی کشور، غلامرضا مصباحی مقدم در واکنش به این سخنان گفت: اطلاعات در دست بانک مرکزی و مرکز آمار ایران است و آنها هم چنین گزارشی نداده‌اند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌در پاسخ به این سوال که پس آقای رئیس جمهور از کجا این آمار را دارند و شما ندارید، گفت: چه عرض کنم باید از خودشان بپرسید.

وی اظهارداشت: این نرخی که از سوی رئیس جمهور اعلام شده مستند به آمار و داده‌های اقتصادی نیست.

نماینده تهران گفت: نشانه‌هایی داریم که نشان می‌دهد چنین نرخی درست نیست. یکی از این نشانه‌ها مسئله اشتغال است که بیکاری افزایش یافته و موضوع دیگر تعطیلی بخش‌هایی از کارخانجات متوسط و کوچک و زیر ظرفیت کار کردن بخش دیگری از کارخانجات است.

با توجه به تکذیب آمار اعلامی احمدینژاد از سوی بانک مرکزی، انتظار افکار عمومی از رئیسجمهور این است که از این پس در ارائه آمار به ملت،با توجه به نظر کارشناسی مرجع های رسمی امار اعلام نظر کنند.