به گزارش افکار، دکتر فلاح با اشاره به برنامههای بانک جهت سرمایهگذاری در حوزه انرژی گفت: بانک تجارت در سال ۱۳۹۲ سرمایهگذاری در این حوزه را از محورهای اصلی فعالیت خود قرار داده و معتقدیم برای تحقق منافع ملی و خلق حماسه اقتصادی در کشور میبایست همه ما با مسئولیتپذیری بیشتر در حمایت از تولید و تامین سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی و پروژههای اقتصادی بکوشیم.

مدیرعامل بانک تجارت افزود: با توجه به تشدید رقابت بین کشورهای منطقه در استخراج و استحصال ذخایر نفت و گاز و توسعه صنایع پتروشیمی نظام بانکی باید در تامین مالی و سرمایه گذاری های عظیم صنعت نفت وظیفه خود را انجام داده و با افزایش سهم اعطای تسهیلات به بخش‌های مختلف صنعت نفت، شتاب بخشی در اجرای پروژه‌های نفت گاز و پتروشیمی را مدنظر قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری بانک تجارت با شرکت‌های ملی گاز ایران، نفت فلات قاره و نفت ایران طی سالهای اخیراظهار داشت: بانک تجارت با پذیرش عاملیت فروش اوراق مشارکت برخی از مهمترین طرح‌های صنایع انرژی کشور نظیر اوراق مشارکت ارزی پارس جنوبی، پالایش نفت آبادان و پتروشیمی فجر کوشیده است تا گام های موثری در تسهیل روندهای تامین منابع مالی و ارائه خدمات بانکی به فعالان این بخش حیاتی از اقتصاد کشور بردارد..

دکتر فلاح همچنین با بیان اینکه بانک تجارت افتخار دارد که طی دوره فعالیت خود پس از انقلاب اسلامی حمایت مالی از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را همواره سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است گفت: این بانک همواره کوشیده است تا با به کارگیری ابزارهای مالی و خدماتی جدید به تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین شکل به تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و پیمانکاران این بخش مهم اقتصادی کشور یاری رساند. کارکنان شبکه بانک در مناطق نفت‌خیز کشور همچون منطقه آزاد اقتصادی عسلویه و جزایر خارک و سیری نیز تمام توان خود را به کار می‌گیرند تا نیازهای متخصصان و کارکنان شریف صنایع انرژی کشور به خدمات بانکی را مرتفع سازند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۳۹۱ مانده تسهیلات اعطایی ریالی و ارزی بانک تجارت به بخش صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به بیش از ۷۰هزار میلیارد بالغ شده است افزود: از این میزان مانده تسهیلات و تعهدات بانک تجارت در بخش نفت به ۳۰ هزار، بخش گاز ۴ هزار و پتروشیمی ۳۶ هزار میلیارد بالغ می‌شود.

دکتر فلاح همچنین از جمله خدمات بانکی ویژه شرکتهای صنایع انرژی و نفت از خدمات سپردهای، تسهیلاتی و بانکداری الکترونیک نام برد و افزود: بانک تجارت مصمم است با حمایت از صنعت مولد و کلیدی نفت، گاز و پتروشیمی نقش خود را در تعالی و پیشرفت اقتصاد کشور به درستی ایفا کند.