به گزارش افکارنیوز، سید کاظم وزیر هامانه – قائم مقام وزیر نفت - در پاسخ به این سوال که به عنوان قائم مقام اولویت کاری شما چه خواهد بود گفت: قائم مقام وریز نفت تابع وزیر است و اولویت‌های آقای زنگنه اولویت‌های من هم هست.

او در مورد اولویت‌های صنعت نفت پیش از این گفته بود: بازسازی نیروی انسانی باید در اولویت قرار گیرد، چرا که بخش عظیمی از مدیران و متخصصان این صنعت یا بازنشسته شده‌اند یا طرد و دفع شده‌اند. علاوه بر این باید برنامه‌ای برای جذب و آموزش نیروی انسانی جوان در صنعت نفت طراحی شود.

وزیری هامانه ادامه داد: باید اولویت اول آقای زنگنه این باشد که نیروهای قابل استفاده و مفیدی که از صنعت نفت خارج شده‌اند و هم‌چنان توانایی حضور در این صنعت را دارند، جذب کنند. البته با توجه به اعتبار ایشان بسیاری از نیروهای مورد نظر به وی برای بازگشت به صنعت نفت پاسخ مثبت دهند.

این مدیر ارشد صنعت نفت با تاکید بر این‌که باید اولویت‌ اجرای پروژه‌ها با شرایط کشور تعیین شود گفت: هم‌چنان همزمان باید تیمی هم به دنبال تعیین اولویت‌های اجرایی در صنعت نفت باشد چرا که پروژه‌های زیادی در بسیاری از بخش‌های صنعت نفت کلنگ خورده که هم‌اکنون نه اعتبار، نه امکان و نه توان اجرایی کشور برای تکمیل آنها جواب نمی‌دهد.

وی یکی‌دیگر از اولویت‌های اساسی صنعت نفت را نگاه به خارج دانست و توضیح داد: باید با کشور‌های مصرف‌کننده انرژی و تولید‌کننده‌ی انرژی و تجهیزات ارتباط مناسبی برقرار شود تا علاوه بر تامین نیاز صنعت نفت، صادرات نفت کشور نیز به رقم‌های ثابت باز گردد. البته به موازات فعالیت‌های وزارت نفت برای ارتباط با خارج وزارت امور خارجه نیز باید راه‌های ارتباط بین‌المللی را در این زمینه هموار کند.

امروز بیژن نامدار زنگنه در حکمی هامانه را به عنوان قائم مقام خود منصوب کرد.

در حکم بیژن نامدار زنگنه خطاب به سیدکاظم وزیری هامانه آمده است: با توجه به تجارب و سوابق ارزشمند و اشراف جنابعالی بر امور صنعت نفت، بدینوسیله به عنوان قائم مقام وزیر نفت منصوب می شوید.

امید است با استعانت از پروردگار یکتا در انجام وظایف محوله و تداوم خدمتگزاری به ملت شریف ایران، نظام جمهوری اسلامی و اعتلای صنعت نفت موفق باشید.

سید کاظم وزیری هامانه متولد سال ۱۳۲۴ در یزد است. او دارای تحصیلات کارشناسی مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است که در ۲۰ آذر ۱۳۸۴ پس از رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اولین وزیر نفت کابینه محمود احمدینژاد- رئیسجمهور دولت نهم- شد اما دو سال بعد از این سمت برکنار شد.