به گزارش افکارنیوز، هادی ابوی با اشاره به فعالیت اتحادیه امکان اظهار کرد: این اتحادیه با ۳۱ نمایندگی در استان‌های کشور با بیش از ۱ میلیون کارگر مشغول فعالیت است.

وی با تاکید بر اینکه بن‌های کارگری از سوی اتحادیه امکان در اوایل دولت نهم قطع شد بیان کرد: بعد از اینکه ارائه بن کالایی کارگران از سوی اتحادیه امکان قطع شد قرار شد این بن به صورت نقدی یا غیر نقدی از سوی کارفرمایان ارائه شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه امکان با تاکید براینکه هیچ کدام از کارگران صنوف بن کارگری دریافت نمی‌ کنند افزود: شاید در کارخانه‌ها یا کارگاه‌‌های بزرگ، کارفرمایان بن کارگری را به صورت نقدی پرداخت کنند اما در کارگاه‌های صنوف اینگونه نیست مگر اینکه کسی به هئیت ‌های حل اختلاف مراجعه و برایش رای صادر شود تا بتواند بن را دریافت کند.

ابوی ادامه داد: در گذشته که اتحادیه امکان مسئولیت پرداخت بن کالایی کارگری را برعهده داشت وزارت کار برگه را می‌داد و مسئولیت توزیع اقلام با اتحادیه امکان بود.

وی در بیان مزیت‌های بن کالایی کارگری بیان کرد: یکی از مزیت‌هایش این بود که زندگی کارگران با شرایط بهتری سپری می‌شد و از دیگر مزیت‌هایش این بود که کسی نمی‌توانست مواد را احتکار کند، چرا که هر زمان ممکن بود با اعلام بن میزان قیمت‌ها شکسته و کاهش یابد.

ابوی ادامه داد: ستاد بن کارگری در وزارت کار وجود داشت که دولت مبلغی را به عنوان یارانه به حساب این ستاد واریز وهمچنین کارفرمایان طبق قانون موظف بودند مبلغی را به عنوان بن کارگری به حساب مشترک اتحادیه امکان و وزارت کار پرداخت کنند و اتحادیه امکان نیز از این مبلغ کالایی را با قیمت مناسب تر برای بن کالایی کارگران خریداری می‌کرد که چندین سال است دیگر دولت یارانه خود را پرداخت نکرده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه امکان تاکید کرد: در حال حاضر اگر کارگران طلبی دارند از یارانه‌ای است که دولت به این ستاد بن واریز کرده است و هیچ گونه ای طلبی از سوی اتحادیه امکان وجود ندارد.

ابوی بیان کرد: در دولت قبلی برخی ها تلاش بسیاری کردند که این اتحادیه به دلایلی مانند اینکه به خانه کارگر وابسته است جمع شود، اما واقعیت این است که اتحادیه امکان یک ریال از درآمد خود را برای هیچ کس جز کارگران عضو اتحادیه امکان هزینه نمیکند.