به گزارش افکارنیوز، محمد علیپوربا اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در این جلسه محورهایی چون سود سپرده، وضعیت بانک‌ها، مالیات، معوقات بانکی، تغییرات مدیریتی و سهام عدالت بحثو بررسی شد.

وزیر اقتصاد درباره سود سپرده بانک‌ها گفت: بانک‌ها طی روزهای گذشته با یکدیگر توافق کردند و سود سپرده کاهش یافته و متوسط آن ۱۹ درصد است.

وی عنوان کرد: بر اساس حکم برنامه پنج ساله نرخ سود باید میانگینی از تورم سال قبل و سال فعلی باشد که اکنون کمتر از آن تعیین شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مباحثمالیاتی گفت: دولت برابر قانون مالیات اخذ می‌کند و شدت‌ عمل تاکید بر عدالت در این راستا است.

به گفته این نماینده مجلس، موضوع دیگر سهام عدالت بود که عنوان شد بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان سهام عدالت در استانها و میان افراد توزیع شده اما نظارتی بر این موضوع وجود ندارد که وزیر خواستار ارائه ساز و کاری به منظور رفع مشکلات سهام عدالت شد.

وی تاکید کرد: این درخواست به گونه‌ای است که احتمال دارد طرحی از سوی نمایندگان در این راستا ارائه شود.

علیپور در خصوص تغییر روسا و مدیران ستاد و مجموعه وزارت اقتصاد نیز گفت: وزیر عنوان کرده که از ۴ معاونت تنها یک نفر به دلیل خاص تغییر داده و کمترین تغییرات را در مدیران عامل بانک‌ها و بیمه‌ها وجود داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان داشت: همچنین بحث طلب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت پالایش و پخش از شرکتهای هواپیمایی مطرح شد که طلب این شرکت به نصف رسیده و ۶۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.