به گزارش افکارنیوز، بیژن نامدار زنگنه در همایش سالانه سراسری مدیران و مسئولان ارشد سازمان حراست نفت، گفت: حراست امر مهمی است که سه بخش عمده تاسیسات، اسناد و حوزه نیروی انسانی را شامل می شود.

وزیر نفت افزود: با توجه به شرایط روز، فعالیت حوزه های یاد شده باید با نگاه نرم افزاری انجام شود. برای رسیدن به اهداف باید از روشی عقلانی و اصولی و کمتر از روش های سخت افزاری استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه حراست تفسیر جایگاهی ندارد، تصریح کرد: وقتی دستورالعملی با مهر فوق سری ارسال می شود باید مدیران اطلاع داشته باشند که محتویات این نامه نباید به بخشهای دیگر درز پیدا کند.

وزیر نفت، بر ضرورت آموزش نیروی انسانی در حراست تاکید کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از مدیران با اصول اولیه حراست آشنا نیستند و این موضوع مشکلات بسیاری را بوجود می آورد.

وی با بیان اینکه بسیاری سعی می کنند با روشهای متعدد اطلاعات وزارت نفت و یا سایر بخشها را به دست آورند، افزود: با آموزشهای لازم مدیران می توان از انتشار بسیاری از این اطلاعات جلوگیری کرد.

زنگنه با بیان اینکه حفاظت پرسنلی از مهم ترین مسایلی است که با آن روبرو هستیم، گفت: باید در این بخش از همه مدیرها حمایت کافی و به همه کارکنان با دید مثبت نگاه شود، مگر آنکه ثابت شود فرد مورد نظر ناسالم است.

وزیر نفت افزود: در صورت اثبات ناسالم بودن یک مدیر، باید تندترین برخوردها با او انجام شود تا مدیر دیگری به خود اجازه ندهد این اشتباه ها را تکرار کند.

زنگنه اظهار امیدواری کرد: حراست باید یک محیط امن و بی دغدغه برای کارکنان ایجاد کند تا آنها بتوانند در محیط، با آرامش کار کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، زنگنه، به برنامه های وسیع وزارت نفت برای سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: صنعت نفت برنامه وسیعی برای سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری دارد و نیاز است حراست با تمام قدرت در این بخش حضور یابد.