به گزارشافکارخبر، هرچند متقاضیان مسکن در شهر تهران زیاد هستند، اما اغلب بودجه کافی برای خرید ندارند، بنابراین نمی‌توانند وارد بازار خرید مسکن شوند. در این میان، عده‌ای که پس اندازی دارند با فروش خانه فعلی خود به قصد خرید خانه‌ای دیگر وارد بنگاه‌های املاک می‌شوند.

براین اساس، پاییز سال ۹۴ هم در حالی شروع شده است که همچنان خریداران و فروشندگان به دلایل مختلف وارد بازار مسکن نشده‌اند و حتی متقاضیان واقعی هم توانایی مالی ورود به بازار مسکن را ندارند، بنابراین تغییر چندانی در وضع بازار به وجود نیامده است.


یک فعال حوزه بازار مسکن معتقد است: وضعیت کنونی بازار مسکن این است که سرمایه‌گذاران حاشیه سود کمتری را در بخش مسکن به دست می‌آورند، به همین دلیل تمایل کمتری به حضور در این بخش دارند. باید نرخ سود سپرده‌گذاری در این بخش کاهش پیدا کند تا افراد وارد چرخه تولید شوند، در غیراین صورت ترجیح می‌دهند با سپرده‌گذاری و تلاش کم همان سود تولید را به دست بیاورند.

در فردوس غرب واحد ۵۰ متری یک خوابه طبقه اول و ۸ واحدی، بازسازی شده با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در خانی‌آبادنو شهرک شریعتی واحدی ۵۰ متری طبقه سوم، ۱۳ سال ساخت ۱۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله زعفرانیه آپارتمانی ۵۰ مترمربعی، متری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و در پیروزی خیابان طبرسی واحدی ۴۸ متری تک واحدی طبقه اول با انباری متری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.