به گزارشافکارخبر،جواد درودیان با اعلام این خبر اظهار کرد: تولید کنندگان و پیراهن دوزان تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار پوشاک مشکی را در اختیار دارند و مابقی ان از کشورهای چین تایوان، تایلند و ترکیه تامین می‌شود.

وی افزود: حضور چین در بخش پیراهن مشکی کمتر از سایر رنگ ها بوده و این بازار خود را در ایران در اختیار تایلند و ترکیه قرار داده است.

درودیان درباره پارچه مصرف این بخش نیز گفت: چین بیشتر سعی می‌کند که محصولات خود را به صورت آماده به سایر کشورها ارسال کند.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان تهران یادآور شد: حدود نیمی از پارچه های مصرفی صنف ما از طریق پارچه تولیدی کشورهای ترکیه، تایلند، تایوان و چین تامین می‌شود.

رکودبه بخش پوشاک نیز رسید

وی با بیان اینکه مشکل اصلی صنف ما حضور اجناس خارجی‌ نیست تصریح کرد: مشکل ما رکود و کاهش خرید مردم است که بخش پوشاک کشور را نیز فرا گرفته است.

درودیان در باره قیمت پوشاک گفت: پیراهنی که تولید کننده ما با توجه به موقعیت خود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان می فروشد در چهار راه استانبول ۳۵ تا ۴۰ و در پاسداران ۸۰ هزار تومان به فروش می رسد.

وی با بیان اینکه سود فروشندگان پوشاک بیشتر از تولید کنندگان است، یادآور شد: موقعیت و قیمت سرقفلی و میزان اجاره فروشندگان در تعیین قیمت پوشاک بسیار اثر گذار است.

وی با بیان اینکه صنف پیراهن دوزان با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند، تصریح کرد: حدود ۳ تا ۴ هزار پراهن دوز با پروانه کسب در کشور مشغول به فعالیت هستند اما حال و روز خوبی ندارند.