به گزارشافکارخبر، رئیسی دادستان کل کشور امروز درمراسم روز جهانی استاندارد با بیان اینکه باید درحوزه تولید تلاش شود تا خدمات رسانی منطبق با مقررات باشد اظهار داشت: هرچه میزان تولید افزایش یابد ولی دارای کیفیت نباشد کار کامل و درستی انجام نشده است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه تولیدکننده موظف به ارائه کالاهای با کیفیت است افزود: سازمان ملی استاندارد در اعطای نشان استاندارد باید ارزیابی فنی و حقوقی کند تامردم اعتمادکامل به این نشان ها داشته باشند.

وی تصریح کرد: عدم رعایت استاندارد درمواد غذایی یک جنایت بوده و قابل گذشت نیست.

رئیسی به لازمه برقراری قانون اشاره کرد و گفت: توجه همگان به رعایت قانون و نظم در رابطه با کلا وخدمات، تاکید تولیدکنندگان برای تولید کالاهایی با استاندارد و اعتراض مصرف کنندگان به کالای غیر استاندارد، افزایش مراقبت های سازمان نظارتی واقدامات سازمان استاندارد با همکاری قوه قضاییه برای ضمانت اجرایی استاندارد سازی و برخورد با متخلفان از جمله لازمه های قانون است.

دادستان کل کشور ارائه کالا و خدمات با کیفیت را از حقوق عامه مردم دانست و افزود: به عنوان دادستانی مدافع حقوق عامه هستیم و نباید اجاره دهیم هیچ کالای غیر استاندارد و مضری در جامعه توزیع شود.