به گزارشافکارخبر، با مراجعه به سایت‌های آنلاین و با بررسی مشاغل مختلف شغل‌هایی دیده می‌شوند که در مقایسه با مشاغل دیگر بسیار پردرآمدتر هستند.

مدیر یک آزمایشگاه پاتوبییولوژ به اقتصادنیوز می‌گوید: حقوق در نظر گرفته شده برای مسوول فنی این آزمایشگاه هفت تا ۱۰ میلیون تومان در ماه است، این در حالی است که از مزایای بیمه برخوردار نبوده و ساعت کاری به صورت شیفت در نظر گرفته شده است.

مشاوران املاک نیز در مقایسه با سایر مشاغل به نظر می‌رسد که درآمد نسبتا بالاتری دارند. مدیر یکی از دفاتر مشاور املاکی به اقتصادنیوز می‌گوید: مشاوران این دفتر به صورت درصدی دستمزد دریافت می‌کنند و از حقوق ثابت و مزایای بیمه نیز برخودار نیستند. به گفته او، کمترین پورسانت پرداختی به مشاوران املاک ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر ۵۵ میلیون تومان است.

مدیر یک کیلینیک پزشکی در تهران هم می‌گوید: به پزشکان متخصص فعال در کیلینیک ۴۰ تا ۶۰ درصد پولی که از بیماران دریافت می‌شود، پرداخت خواهد شد و از حقوق ثابت و بیمه برخوردار نیستند، و با توجه به دریافت حقوق بالا نیازی هم به بیمه و حقوق ثابت ندارند.

اما یکی دیگر از مشاغل آگهی‌شده با درآمد بالا مربوط به شغل دندانپزشکی است. مدیر یک مرکز دندانپزشک در شهر پرند به اقتصادنیوز می‌گوید: این مرکز دو طبقه است، طبقه اول برای بزرگسالان و طبقه‌ بالا به کودکان اختصاص دارد. درآمد دندانپزشکانی که به صورت مرتب در مرکز حضور دارد هر شیفت تقریباً ۶۰۰ هزار تومان است، که ۵۰ درصد به مرکز تعلق دارد و ۵۰ درصد دستمزد دندان پزشک است. به گفته او، اگر دندانپزشک در ماه ۲۰ روز، از ساعت ۹ صبح تا دو بعد از ظهر فعالیت کند به شش میلیون تومان در ماه می‌رسد.