گروه اقتصادی-محمد طحان‌پور در گفت‌وگو با «افکارخبر» درباره بازار لوازم‌خانگی پس از لغو تحریم‌ها اظهار داشت: به دلیل این‌که خیلی از موانع تجارت و واردات برداشته شده، بنابراین مردم انتظار دارند که یک اتفاقاتی در قیمت لوازم‌خانگی و کاهش قیمت‌ها بیفتد.

 

وی افزود: به نظر ما، این اتفاقات الان زود است که رخ دهد، چون اگر امروز هم برای گشایش اعتبار و ال‌سی شروع شود، وقتی این موضوع بخواهد به نتیجه برسد، حداقل حدود 4 ماه طول می‌کشد.

 

رییس اتحادیه لوازم‌خانگی تصریح کرد: ما انتظار داریم که از اوایل خردادماه سال آینده تغییری در بازار لوازم خانگی رخ دهد و بازار ثبات خود را پیدا کند.

طحان‌پور متذکر شد: با وجود انتظاراتی که مردم از کاهش قیمت‌ها دارند، اما در حال حاضر اتفاق عکسی نیز رخ داده و شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده افزایش قیمتی بین 6 تا 10 درصد داشته‌اند.

وی ادامه داد: شرکت‌ها به دلیل این‌که دو سال بوده که قیمت‌های خود را افزایش ندادند، مجبور بودند که قیمت‌ها را افزایش دهند؛ این در حالی است که می‌دانند بازار کشش ندارد.

رییس اتحادیه لوازم‌خانگی تصریح کرد: البته تمامی این شرکت‌ها اعلام می‌کنند که از سازمان حمایت مجوز گرفته‌اند.

طحان‌پور عنوان کرد: بازار آرامش خود را دارد و این انتظار مردم است که پس از برجام، بازار لوازم‌خانگی تغییرات قیمتی در جهت کاهش داشته باشد.