به گزارش افکارنیوز،

علیرضا ولی مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به ذخیره سازی گوشت قرمز در جهت تنظیم بازار، اظهار داشت: تنظیم بازار مواد پروتئینی و ذخیره سازی تولیدات داخل و وارداتی از جمله وظایف شرکت پشتیبانی امور دام است.

 

وی با اشاره به اینکه  هیچ گونه کمبود و محدودیتی در عرضه گوشت قرمز وجود ندارد،افزود: ذخیره سازی گوشت از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و همچنین عرضه گوشت گرم ، دام سبک و سنگین فراتر از نیاز بازار است.

 

ولی با بیان اینکه نوسانات قیمت گوشت گوسفندی مقطعی است، گفت: سودجویی دلالان و کشتارگاه ها، نوسانات قیمت را به همراه داشته چرا که در فرآیند تولید و عرضه دام مشکلی به وجود نیامده است.

 

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: شرایط آب و هوایی مناطق غرب کشور، تاخیر در عرضه دام و نوسانات قیمت را ایجاد کرده است اما در حال حاضر واردات گوشت گرم و منجمد آزاد است و بسیاری از واردکنندگان می توانند از کشورهایی که از سوی سازمان دامپزشکی پروتکل بهداشتی دریافت کردند گوشت گرم با کیفیت وارد نمایند.

 

ولی در ادامه یادآور شد: به منظور مدیریت و تنظیم بازار گوشت قرمز منجمد وارداتی از طریق فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار با قیمت 22 هزار و 500 تومان عرضه می شود.

 

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: برای تامین بازار شب عید تدارکات لازم دیده شده و مشکلی از این حیث وجود ندارد.