به گزارش افکارنیوز،

به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در هفته گذشته روز جمعه باز هم کاهش داشت و به دلیل پیش بینی افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه مارس، در مسیر اولین کاهش هفتگی از اواخر ژانویه تاکنون قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1232 دلار و 81 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه بدترین جلسه خود از 15 دسامبر را تجربه کرد و با ثبت کاهش 1.1 درصدی قیمت 1230 دلار و 58 سنتی را تجربه کرد.

قیمت طلای آمریکا امروز 0.2 درصد افزایش داشت و به 1234 دلار و 90 سنت رسید.

سم لافلین تاجر گروه ام کی اس پامپ گفت، افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره مانع از رشد قابل توجه قیمت طلا تا زمان برگزاری نشست ماه مارس فدرال رزرو آمریکا می شود.

لافلین افزود: «با توجه به اینکه جانت یلن (رئیس فدرال رزرو آمریکا) امشب قرار است سخنرانی کند، اگر وی آنگونه که انتظار می رود گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره در ماه مارس را تقویت کند، احتمالا شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا خواهیم بود.»

یلن و استنلی فیشر، معاون رئیس فدرال رزرو اواخر امروز قرار است سخنرانی کنند.

تعداد شهروندان آمریکایی برای برای دریافت حقوق بیکاری ثبت نام کرده اند در هفته گذشته به نزدیکی پایین ترین رقم 44 سال گذشته رسید و نشان داد که وضعیت بازار این کشور بهتر شده است.

افزایش اعتماد در بین تجار و مصرف کنندگان در طی هفته های نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ، موجب شده تا فدرال رزرو بیشتر متقاعد به افزایش نرخ بهره در ماه مارس شود.