به گزارش افکارنیوز،

 سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه از 47 میلیون مشمول دریافت سهام عدالت بالغ بر 26 میلیون نفر شماره شبای بانکی خود را در سامانه ثبت کرده اند، اظهار داشت: 21 میلیون مشمول باقیمانده نیز باید در اسرع وقت نسبت به ورود به سامانه و ثبت شماره شبای خود اقدام کنند.

این در حالی است که فرایند اعلام شماره حساب برای دریافت سود سهام عدالت از 30 فروردین ماه شروع شده و مدت 50 روز برای اعلام شماره حساب تمامی 47 میلیون نفر زمان کافی بوده است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیشتر با بیان اینکه ارزش پرتفوی سهام عدالت حدود 46 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: سالانه حدود 32 هزار تومان از محل سود سهام عدالت به هر فرد تعلق می گیرد.

این در حالی است که هزینه افتتاح حساب بانکی برای کسانی که حساب ندارند، به ویژه کودکان و روستائیان و عشایر نفری 50 هزار تومان است که شاید یکی از دلایل عدم تمایل به اعلام شماره حساب همین مساله باشد.
 مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: مجمع عمومی اکثر شرکت های تحت پوشش سهام عدالت برای سال مالی 95 در تیرماه امسال برگزار می شود و از این رو پیش بینی می شود پرداخت سود سهام عدالت در اواخر تابستان انجام پذیرد.