به گزارش افکارنیوز،

علی طیب‌نیا امروز در آیین‌ افتتاح موزه بانک ملی ایران با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه چیزی جز توان و ظرفیت یک جامعه در مورد تحلیل و پاسخ به مشکلات جامعه نیست. 

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی توسط بانک ملی انجام شده، اما به هیچ وجه کافی نیست، خواستار افزایش و تلاش هر چه بیشتر این بانک در جهت اقدامات اصلاحی شد، گفت: اقدامات اصلاحی را بیش از پیش باید افزایش دهد، هدف اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رسیدن به رشد فراگیر و پایدار بوده که جز با نظام مالی پویا و کارآمد تأمین نمی‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: بانک ملی باید در تأمین بانک مالی، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و تأمین سرمایه در گردش نقش مؤثری ایفا کند. 

طیب‌نیا به معضل نرخ سود بانکی در کشور اشاره کرد و گفت: بانک ملی ریسک اعتباری صفر دارد، بنابراین انتظار می‌رود در کاهش نرخ سود بانکی پیشتاز باشد. همچنین تلاش‌هایی در مورد کاهش نسبت مطالبات جاری صورت گرفته تا بتوان در عرصه بین‌المللی، روابط بانکی ارتقاء یابد. 

وی ادامه داد: بانک در اقتصاد به عنوان واسطه وجوه بوده، بنابراین باید بانک‌ها دارایی مازاد خود را واگذار کنند و از بانک ملی انتظار می‌رود، با شرایط کنونی و رونق بیشتر، جرأت واگذاری اموال مازاد را افزایش دهد. همچنین در بحث فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک پیشتاز باشد. 

وزیر اقتصاد گفت: بانک‌ها و بانک ملی در خط مقدم نبرد اقتصادی هستند.