به گزارش افکارنیوز،

حسین راغفر در نشست حزب ندای ایرانیان با انتقاد از اجرای سیاست تعدیل اقتصادی در دولت سازندگی و پس از آن گفت: بازار باید در خدمت جامعه باشد نه بازار رها باشد که مثل امروز شاهدیم که دولت در تسخیر اصحاب ثروت است، نابرابری‌هایی که در بازار بر اثر بخت و اقبال ایجاد می‌شود باعث انتقال فقر بین نسل‌هاست. ممکن است عده‌ای دچار خوش اقبالی شوند و در خانواده‌ای متمول متولد شوند بدون اینکه آن را انتخاب کرده باشند.
به گزارش «امید‌نامه» راغفر تاکید کرد: اصل برابری فرصت‌ها اصلی است که باید همه جوامع آن را بپذیرند ولی در جامعه مبتنی بر بازار افراد سعی می‌کنند ارزان بخرند و گران بفروشند.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه اجتماعی به خاطر سیاست‌های تعدیل ساختاری به تاراج و حراج گذاشته شد گفت: باید منتظر بحران‌های بعدی باشیم. وی افزود: نشانه این بحران مصاحبه اخیر رئیس‌جمهور است و دیدیم که به هیچ چیز پاسخ ندادند و اظهاراتشان تایید سلطه جریان‌های تجاری است. وی ادامه داد: صاحبان سرمایه ترسیده‌اند و شعار «نترسید نترسید ماهمه با هم هستیم» را از دل روزنامه‌های زرد می‌شنویم که می‌گویند نرخ بنزین و ارز را بالا ببرید و نترسید. تا دیدگاه‌های حاکم بر سیاست‌های اقتصادی مبتنی بر مردم تغییر نکند با مشکلات زیادی مواجه خواهیم بود.
راغفر که در انتخابات از روحانی حمایت می‌کرد افزود: ما باید تغییر جهت اساسی در جهت‌گیری اقتصادی شکل دهیم چون در شکل‌دهی وضع کنونی علاوه‌بر بلاهت سیاسی، مسئله نفوذ خارجی هم موثر بوده است.
این اقتصاددان با بیان اینکه اصحاب و احزاب اصلاح‌طلب بشدت وامدار صاحبان سرمایه شده‌اند و به همین دلیل جهت‌گیری‌شان به سمت بازار است، تصریح کرد: بسیاری از بزرگان اصلاحات حرفی برای گفتن ندارند و خزعبلات نئولیبرالیسم را تکرار می‌کنند.
وی افزود: اقتصاد آمریکا به دلیل نابرابری‌ها از دست رفته است و ما باید مواظب باشیم که در این دام نیفتیم.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه نسل جوان باید مطالبه‌گر باشد، گفت: ایران ما خیلی قدرتمند است و ما ظرفیت عبور از مشکلات را داریم.
وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همسو با جریان کارگزاران هستند گفت: احزاب باید از حقوق مردم دفاع کنند نه از کانون‌های قدرت و ثروت.
راغفر ضمن ‌اشاره به اینکه بازار باید در خدمت جامعه باشد گفت: کار دولت کارخانه‌داری نیست و باید حافظ منافع عموم مردم از جمله سرمایه‌دار باشد.