به گزارش افکارنیوز،

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به نوسانات اخیر قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: در ابتدای هفته نرخ مرغ به سبب بارش برف و مسدود شدن راه ها در بازار روند افزایشی به خود گرفت که مجدد امروز نرخ هر کیلو مرغ با کاهش 200 تومانی در بازار روبرو شد.

وی نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 7 هزار و 130 تومان، توزیع درب واحد های صنفی 7 هزار و 280 و خرده فروشی 7 هزار و 980 تومان اعلام کرد.

به گفته یوسف خانی؛ نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 980 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 7 هزار و 980 تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: همچنین نرخ هر کیلو سینه با کتف 14 هزار ، سینه بدون کتف 15 و فیله مرغ 17 هزار تومان است.

وی قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به افزایش عرضه در برابر تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ مجدد در بازار کاهش یابد و به روال سابق خود بازگردد.

یوسف خانی یادآور شد: نرخ هر کیلو مرغ زنده تا ایام پایانی سال از 4 هزار و 700 تا 5 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ از7 هزار و 500 تا 8 هزار تومان در نوسان خواهد بود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در بخش دیگر سخنان خود درباه آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ تصریح کرد: هم اکنون نرخ هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها 16 هزار تومان است، اما از آنجا که هر شانه تخم مرغ با نرخ دولتی 12 هزار و 600 تومان در میادین و فروشگاه ها عرضه می شود، واحدهای صنفی از ترس جریمه تمایلی به خریداری و عرضه این محصول ندارند.

وی در خاتمه گفت: با توجه به آنکه واردات چند محموله تخم مرغ خوراکی در راه است، پیش بینی می شود که در چند روز آینده با عرضه تخم مرغ های وارداتی به نرخ مصوب به مغازه داران این مشکل برطرف شود.