به گزارش افکارنیوز،

حبیب اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد را حدود 3 هزار تومان پایین تر از قیمت تمام شده وارد بازار کرده است، گفت: این شرکت هر کیلوگرم مرغ را از مرغداران شش هزار و 750 تومان خرید که با در نظر گرفتن هزینه نگهداری و بسته بندی قیمت تمام شده آن به بیش از 9 هزار تومان می رسد.

وی ادامه داد: این اختلاف قیمت که از محل یارانه دولتی و به بهانه تامین منافع مصرف کننده پرداخت می شود، نتایج منفی برای تولید به همراه دارد که در نهایت به زیان مصرف کننده و اقتصاد کشور تمام می شود.

اسدالله نژاد توضیح داد: اختلاف قیمت زیاد علاوه بر اینکه زمینه سوء استفاده فرصت طلبان و افزایش تخلفات را فراهم می کند با ضربه بر تولید در آینده اقتصاد کشور را در شرایط سخت تر قرار می دهد و این زیان نه تنها شامل تولیدکننده بلکه مصرف کننده نیز خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی در 4 ماه گذشته اظهار کرد: گرانی قیمت مرغ تازه ارتباطی با مرغداران ندارد و افزایش قیمت نهاده های دامی هزینه تمام شده را برای آنان افزایش داده است.

اسدالله نژاد تاکید کرد: عرضه مرغ منجمد زیر قیمت توسط شرکت پشتیبانی در شرایطی که هزینه تمام شده برای مرغداران بالا رفته اقدام منطقی نیست و ضربه به تولید محسوب می شود.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی مرغداران گوشتی ایران با انتقاد از دستگاه های نظارتی، بیان کرد: افزایش قیمت نهاده های دامی در حالی است که قیمت جهانی آن ها افزایش نداشته و تغییری نیز در سیاست اختصاص ارز مبادله به آن در کشور رخ نداده است و این افزایش قیمت تنها به دلیل خلاء نظارتی اتفاق افتاده و ادامه دارد.

اسدالله نژاد در پایان یادآور شد: بدون هیچ دلیل منطقی در مدت کمتر از 4 ماه هر کیلوگرم ذرت از 750 تومان به یک هزار و 120 تومان و هر کیلو گرم کنجاله سویا از یک هزار و 450 تومان به دو هزار و 150 تومان افزایش یافته است.