به گزارش افکارنیوز،

عزت الله یوسفیان ملا نرخ تورم در سال 97 را ارزیابی کرد و اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور به سمت دو رقمی شدن نرخ تورم پیش می رود یعنی در سال جاری بهبود نرخ تورم رقم نمی خورد و وضعیت بازار، چرخش اقتصادی و داد و ستدهای مالی حاکی از افزایش تورم است نه کاهش.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت سال گذشته توانست تورم را کنترل کند اما آن برنامه ها در شرایط اقتصادی کنونی کشور کارساز نیست و دست دولت تا حدودی برای این کار خارج از ابتکار عمل است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به افزایش قیمت ارز به بیش از 5 هزار تومان، گفت: در شرایطی که برای هر دلار خارجی باید 5 هزار تومان پرداخت کرد، افزایش تورم قطعی است، مگراینکه دولت بتواند معجزه کند و ناگهان ارز را به 3هزار تا 3500 تومان برگرداند و نرخ پیش بینی شده در بودجه را عملیاتی کند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه دولت نمی تواند نرخ تورم را کاهش دهد، اظهار داشت: با شرایط اقتصادی کشور ارزیابی که از نرخ تورم به ذهن می رسد این است که این نرخ افزایش می یابد و دو رقمی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه نمی توان عددی برای نرخ تورم اعلام کرد، گفت: هر عددی برای نرخ تورم قابل قبول نیست، تورم بالای 15 درصد در شرایطی که بر درآمد کارگران و کارمندان حاکم است قابل قبول نیست اما شرایط اقتصادی می گوید تورم زیر 15 درصد نخواهد بود.