به گزارش افکارنیوز،

محمد اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در خصوص برخورد سازمان تعزیرات حکومتی با دلالان ارز اظهار کرد: با توجه به تصمیم دولت در خصوص تک نرخی کردن و تثبیت قیمت ارز با رقم اعلام شده، از صبح امروز (سه‌شنبه) به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شد تا گشت‌های خود را برای برخورد با اخلالگران بازار ارز فعال کند.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران اکیپ‌های مختلفی را در نقاط مختلف شهر که کار خرید و فروش غیرقانونی ارز در آنجا انجام می شود، مستقر کرده است.

مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه شعب تعزیرات آماده برخورد با هرگونه تخلف در حوزه ارز هستند، گفت: تخلفاتی که در این عرصه وجود دارد شامل قاچاق و خرید و فروش غیر قانونی ارز است که در هر دو مورد سازمان تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی و برخورد با متخلفان را دارد.

اسفنانی ادامه داد: تخلفات دیگری از جمله اخلال در نظام ارزی کشور به صورت باندی نیز توسط  دادگاه مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی در خصوص نوع مجازات اخلالگران باراز ارز گفت: بر اساس قانون اخلالگران بازار ارز که پرونده آن‌ها در سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی می‌شود، به پرداخت 2 تا 5 برابر ریالی میزان ارزی که از آن‌ها کشف شده است، محکوم می شوند، اما در مواردی که اتهام افراد اخلال در نظام اقتصادی کشور باشد و جرم به صورت باندی رخ دهد، مجازات حبس برای اخلالگران در نظر گرفته می شود.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: بر اساس قانون خرید و فروش ارز حتما باید با مجوز قانونی انجام شود و هر شخصی که بدون مجوز بانک مرکزی اقدام به خرید و فروش ارز کند، متخلف محسوب می شود که این موضوع شامل صرافی‌های غیرمجاز و دلالانی که در اطراف خیابان مشغول فروش ارز هستند نیز می‌شود.

اسفنانی گفت: روزانه بین 10 تا 15 گروه گشت تعزیرات حکومتی برای رصد بازار ارز در نقاط مختلف شهر تهران که بیشتر خرید و فروش ارز در آنجا انجام می شود، مستقر هستند و با متخلفان برخورد می کنند.