به گزارش افکارنیوز،
رسانه‌های روسی اعلام کردند الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه در دیدار با ریک پری، همتای آمریکاییش در روز پنج شنبه در مورد ایران و خط لوله پروژه نورد استریم 2 گفتگو خواهند کرد.

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشته بود که وزیر انرژی آمریکا این هفته به طور جداگانه با وزرای انرژی روسیه و عربستان دیدار خواهد کرد. چراکه دولت ترامپ سعی دارد این دو کشور بزرگ تولیدکننده نفت را دو ماه پیش از اجرای تحریم‌های نفتی ایران به بالا نگاه داشتن تولید نفت تشویق کند.

به گزارش فارس، تحریم‌های آمریکا علیه بخش نفتی ایران از 4 نوامبر برابر با 13 آبان آغاز خواهد شد و گفته می شود با کم شدن نفت ایران در بازار، بازارهای نفت با کمبود مواجه خواهند شد. از طرفی به نظر می‌رسد عربستان چندان تمایل ندارد با سرازیر کردن نفت بیشتر به بازار قیمت نفت از 70 دلار پایین‌تر بیاید.

نورد استریم، خط لوله انتقال گاز طبیعی به طول ۱۲۲۲ کیلومتر است که از شهر ویبورگ در کشور روسیه آغاز شده و پس از عبور از بستر دریای بالتیک در شهر گرایفسوالد آلمان پایان می‌یابد. ظرفیت انتقال گاز طبیعی این خط لوله روزانه معادل ۱۵۰ میلیون متر مکعب می‌باشد.

آمریکا با خط لوله نورد استریم 2 که قرار است ظرفیت انتقال گاز روسیه به اروپا را از طریق دریای بالتیک دو برابر کند، مخالف است.