به گزارش افکارنیوز،
یازدهمین کنفرانس بین المللی سازمان همکاری راه‌آهن‌ها (OFGD) امروز با حضور 11 کشور عضو در تهران آغاز به کار کرد.

در این همایش مدیرعامل شرکت راه‌آهن اظهار داشت:‌ همه ما در سازمان‌هایی که فعال هستیم تلاش می‌کنیم،  سهم  حمل و نقل ریلی افزایش دهیم.

سعید محمدزاده ادامه داد: افزایش سهم ریلی به عنوان وظیفه بنگاهی و وظیفه اقتصادی و ملی برای کشورهای‌مان مهم است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: کشور ایران در سال 2017، تجارت نسبتاً زیادی با کشورهای مختلف داشت؛ اتحادیه اروپا 11 میلیارد یورو کالا در این سال به ایران صادر کرد و 10 میلیارد یورو واردات کالا از ایران داشت که این به معنای رشد 83 درصدی صادرات و 32 درصدی واردات است.

محمدزاده افزود: در سال 2016 میلادی 3.5 میلیارد دلار کالا به چین صادرات داشتیم و 3.9 میلیارد دلار از چپنواردات داشتیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: ما می‌توانیم از کریدورهای ریلی استفاده کنیم تا صادرات و واردات کالاها حتماً از این کریدورها انجام شود.

وی گفت: راه‌آهن ایران زیرساخت قوی دارد و برای توسعه این زیرساخت اقدامات زیادی انجام شده است.

محمدزاده ادامه داد: در برنامه ششم توسعه ایران تکلیف دولت، مجلس و برنامه برای ما این است که سهم بار داخلی حداقل به 30 درصد کل بارها برسد، یعنی باید فعالیت‌های ریلی در ایران 2.5 برابر شود و امسال ما یک رشد بیش از 200 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داریم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن افزود: در افق 2020 میلادی قرار است ما به 25 میلیون تن بار برسیم که قابل دسترسی است.

وی گفت:‌ سیاست دولت مبنای توسعه حمل و نقل را به توسعه ریلی استوار کرده است و در این حوزه مبناها اتصال مراکز استان به ریل و توسعه شبکه ریلی و اتصال به مراکز اقتصادی، تجاری و صنعتی است.

محمدزاده افزود: مقام معظم رهبری ابلاغ کرده‌اند که اتصال شبکه ریلی ایران به همه کشورهای همسایه انجام شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت:‌ استفاده از حمل و نقل ریلی منفعت زیادی از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی دارد و توسعه ریلی به مفهوم توسعه کشورها است.

وی تأکید کرد: توسعه ریلی به ویژه در حوزه توسعه بین‌المللی بدون همکاری کشورها محقق نمی‌شوند؛ در برنامه توسعه پنج‌ساله ششم برای توسعه حمل و نقل ایران برنامه زیادی داریم.

محمدزاده با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل جزء برنامه‌های اصلی ما است‌،گفت:‌ اتصال را‌ه‌آهن ایران به آذربایجان که کریدور شمال ـ جنوب را فعال کند از کریدور غرب خزر مورد توجه جدی است و تا دو ماه آینده راه‌آهن قزوین ـ رشت را افتتاح می‌کنیم، ضمن آنکه دنبال اتصال راه‌آهن رشت به آستارا هستیم.

وی با بیان اینکه در شرق خزر به کریدور شمال ـ جنوب توجه داریم،‌گفت: برقی کردن گرمسار ـ اینچه‌برون با راه‌آهن روسیه آغاز شده است و با اجرای برقی کردن خطوط در شرق خزر  خطوط از ظرفیت بالایی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: توجه جدی ایران به توسعه راه‌آهن چابهار و زاهدان نشان از عزم ایران برای ترانزیت شمال ـ جنوب دارد که امیدواریم کمتر از دو سال آینده افتتاح شود.

محمدزاده ادامه داد: اتصال راه‌آهن ایران به افغانستان دنبال می‌شود از ایران تا جنو در خاک افغانستان در حال نهایی شدن و خط خواف ـ هرات از سال آینده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه اتصال راه‌آهن ایران به بنادر انزلی، کاسپین و چابهار دنبال می‌شود گفت: ما می‌توانیم از همه مرزهای آبی با کشورهای همسایه  ارتباط داشته باشیم.

وی اظهار داشت:‌ تلاش  می‌کنیم قطار کانتینری از چین به ایران و قطار ترانزیتی از چین به اروپا از مسیر ایران عبور کند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن   ادامه داد: از سال 2015 میلادی تا کنون 8 قطار کانتینری از کشور چین داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه کشور ایران به دلیل واقع بودن در مسیرهای ترانزیتی موقعیت ممتازی دارد،‌ افزود: از دیگر توافقات توسعه با ترانزیتی توسعه ارتباطات ایران با کشورهای همسایه است.