به گزارش افکارنیوز،

​محمود حجتی امروز در مراسم روز ملی دامپزشکی با بیان اینکه دامپزشکان نقش حیاتی تامین سلامت را به عهده دارند گفت: بسیاری از افراد به اهمیت شغل دامپزشکان در کشور واقف نیستند اما باید توجه داشت که بیماری‌های حوزه دامپزشکی می‌تواند بحران‌های اقتصادی را برای تولیدکنندگان و تامین غذای کشور ایجاد کند.

وی افزود: همین بیماری فوق حاد آنفلوآنزای پرندگان را مشاهده کنید که چه آثار سوئی را از خود به جای گذاشت این درحالیست که حمایت و پشتیبانی‌ها توسط دولت و مجلس انجام شده بود اما خسارت تولیدکنندگان را نمی‌توان جبران کرد و این خسارات ممکن است تا سال‌های بعد نیز باقی بماند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در تولید ملی و مصرف‌کننده اثر گذاشت و هنوز اثرات قیمتی آن بر بازار تخم مرغ مشاهده می‌شود اما به این نقش مهم حوزه دامپزشکی کمتر در کشور توجه می‌شود.

حجتی ادامه داد: به تعبیر یکی از دوستان و همکاران ما در دولت در دو دهه گذشته دهها هزار تن آب نمک تحت عنوان نمک به کشور وارد می‌شد اما اکنون صادرکننده بزرگ لبنیات هستیم.

وی همچنین گفت: ایران جزو 10 کشور اول تولیدکننده مرغ و تخم مرغ در دنیا به حساب می‌آید این صنعت روز به روز در حال توسعه است که این مهم با حضور و خدمات دامپزشکان فراهم شده است.