به گزارش افکارنیوز،

 محمد اسلامی وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی امروز با حضور در جمع فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران گفت: اهتمام برای اینکه مسکن مهرهای باقی‌مانده تعیین تکلیف شود، یکی از مواردی است که در برنامه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی آورده‌اند. 

وی افزود: در سه حالت مسکن مهر دچار مشکل است که در هریک از این سه حالت، با استفاده از ظرفیت استانها و مقامات محلی، ما تلاش خواهیم کرد تا مسکن مهر را تعیین‌تکلیف کنیم. 

وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: بخشی از مسکن‌های مهر باقی مانده دارای کاستی‌هایی است که مربوط به سایر دستگاه‌هاست، برخی نیمه تمام مانده و مشکلات حقوقی و قراردادی دارد و تعدادی هم فاقد متقاضی است که اینها را برای اقشار کم‌درآمد از طریق کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته‌ایم. 

اسلامی بیان داشت: بنابراین تعریف راه‌حل‌های اقتضایی هر پروژه در هر استان با تصمیمات مقامات استانی باید با اختیاراتی که ما به آنها تفویض می‌کنیم تعیین تکلیف و مسائل مربوط به آن حل شود. 

وی در خصوص آزادراه تهران - شمال اظهار داشت:‌ این آزادراه قرارداد و برنامه زمانبندی و مشخصات فنی دارد و کارهایش در حال انجام است و ما پیگیری می‌کنیم تا با اهتمام بالایی کار انجام شود. 

اسلامی در خصوص رویکردش راجع به حمایت از بخش خصوصی بیان داشت: تعامل با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ما یک اصل است، ما در شرایط کنونی برای تنوع‌ بخشیدن به منابع، استفاده از منابعی که می‌تواند پروژه‌های نیمه تمام را دراختیار بگیرد لازم داریم، بنابراین درصدد هستیم الگوهایی را تعریف کنیم که می‌تواند حضور بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری تسریع کند. 

وی گفت:‌ امروز این پیشنهاد در اتاق بازرگانی ایران مطرح شد تا کارگروه مشترکی داشته باشیم.