به گزارش افکارنیوز،

 نیویورک تایمز طی گزارشی از وضعیت اقتصاد آمریکا نوشت: بازار سهام آمریکا الان به ما نشان می دهد چه چیزی درست بوده ولی خیلی ها توجه نمی کنند . اقتصاد جوشان، نرخ پایین سود و سود فزاینده شرکت ها دیگر کارآمد نیستند و هرگز هم چندان کارآمد نبوده اند .

سود ها همچنان افزایش می یابند ولی دلیل اصلی آن کاهش هزینه ها، تکنولوژی های جدید و کاهش بازار کار است. سود ناشی از این کاهش ها و کارآمدی ها لزوما نشانه خوبی برای رشد اقتصادی یا رشد بازار سهام نیست .

وقایع مین استریت پیش روی ماست: تعداد فزاینده بسته شدن فروشگاه های خرده فروشی و رکود بازار املاک و مستغلات. فقط کافیست در خیابان های نیویورک قدم بزنید. در هر چند قدم فروشگاهی را می‌بینید که به اجاره گذاشته شده است .

طی چند سال گذشته شاهد افزایش خرید مشتریان بودیم. ولی دلیل آن اساسا اعتبارهای بانکی آسان، نرخ پایین سود و حراج ها و تخفیف های بی پایان است. هرچند روزهای اعتبار آسان و سودهای پایین برای مصرف‌کنندگان و بساز بفروش ها به پایان رسیده است . با افزایش نرخ سود و گسترش فعالیت مصرف‌کنندگان، احتمالا شاهد کند شدن و کاهش هزینه‌ها خواهیم بود .

مهمتر از همه، بازار کسب و کار در حال حاضر تاثیرات عوارض ترامپ و جنگ های تجاری را حس می‌کند. قیمت مواد خام اولیه و سایر کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان رو به افزایش است.

با نارضایتی سیاسی در داخل و خارج آمریکا، قطبی شدن واشنگتن، نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای و بی ثباتی وقایع در سراسر دنیا (مثل قتل خاشقجی)، مسلما بازار سهام آشفته می شود .

ما بدون شک نیاز به اصلاحات داریم که خیلی طول خواهد کشید.

نمی‌توان برای آن زمان تعیین کرد ولی با توجه به تاریخ و وقایع اخیر غیر قابل اجتناب است و الان می‌توانیم نشانه های آن را ببینیم .