به گزارش افکارنیوز،

 ظاهرا داستان افزایش قیمت لبنیات توسط شرکت‌های لبنی خیال تمام شدن ندارد و سریال افزایش قیمت کماکان ادامه دارد و توقف پذیر نیست.

کار افزایش قیمت، مرز‌های جدیدی در قیمت‌ها بنا کرده است و هر بطری شیر یک لیتری با قیمت ۴ هزار تومان به فروش می‌رسد، این در حالی است که قیمت‌ها در سامانه سازمان حمایت به گونه دیگری درج شده است و اختلاف زیادی با قیمت‌های عرضه شده توسط شرکت‌های لبنی دارد.

افزایش خودسرانه قیمت محصولات لبنی از مدت‌ها قبل آغاز شده و این شرکت‌ها بی توجه به مصوبه ستاد کارگروه تنظیم بازار با قیمت‌های دلخواه خود محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

پیش‌تر رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره دلایل افزایش قیمت محصولات لبنی بدون مصوبه کارگروه تنظیم بازار گفته بود: زمانی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان در هر کیلوگرم شیر و مواد بسته بندی تغییرات وجود دارد، هیچ کارخانه‌ای سود آنچنانی ندارند که بتواند این موضوع را تحمل کند؛ بنابراین وارد زیان‌دهی می‌شوند.

وی تاکید کرده بود: بنابراین برای جلوگیری از ضرر و زیان و ترازنامه منفی بلافاصله ما مسئله را منعکس می‌کنیم، اما زمانی که روند تصمیم گیری کند و طولانی می‌شود، کارخانجات نمی‌توانند چند ماه دچار ضرر و زیان شوند بنابراین یک ماه صبر می‌کنند و اگر جوابی نگیرند به ناچار افزایش قیمت می‌دهند.

با توضیحاتی که دبیر انجمن صنایع لبنی داده، ظاهرا مردم باید تاوان عدم تحمل این صنایع در مشخص شدن قیمت‌ها از سوی کارگروه تنظیم بازار را بدهند و خود را با قیمت‌های دلخواه این صنایع وفق دهند.

این افزایش قیمت‌های سریالی در حالی است که پیش‌تر سازمان حمایت از برخورد با شرکت‌های لبنی متخلف خبر داده بود اما، ظاهرا شرکت‌های لبنی خیال تمکین از قانون را ندارند.