به گزارش افکارنیوز،

سعید موتمنی در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: در بازار خودرو، تقریبا تعادل قیمت‌ها احساس می‌شود و  معمولا قیمت‌ خودروها یک تا 5 میلیون تومان نوسان دارد. 

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه بازار خودرو تقریبا راکد است، افزود: ثبات قیمت ارز منجر به رونق خرید و فروش می‌شود اما هر زمان که قیمت ارز در نوسان باشد خریداران و فروشندگان  واقعی تقریبا از معامله خودرو خودداری می‌کنند. 

موتمنی با اشاره به اینکه مطرح شدن مطالبی راجع به نرخ واقعی ارز که بین 7 تا 9 هزار تومان است منجر به عدم اقدام خریداران برای خرید خودرو می‌شود، گفت: در این شرایط خریداران واقعی به دلیل نگرانی از متضرر شدن اقدام به خرید نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه خودروسازهای بزرگ داخلی به دلیل تقاضا برای افزایش قیمت، عرضه خودرو به بازار را کم کرده‌اند، بیان داشت: کاهش عرضه هم عاملی برای افزایش قیمت خودرو است. 

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو بیان داشت: در صورت عرضه به اندازه کافی، شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود. 

وی در پاسخ به این سوال که افزایش 60 درصدی قیمت‌ها توسط یکی از خودروسازان براساس دریافت مجوز صورت گرفته است، گفت: افزایش قیمت ارز منجر به سوء استفاده برخی خودروسازان از جمله خودروسازان چینی در کشور شده است. 

موتمنی با بیان اینکه تا سال گذشته این خودروسازان با اخذ مبالغ بسیار اندک اقدام به پیش فروش خودرو می‌کردند،  بیان داشت: در شرایط فعلی برخی خودروسازان که تقریبا مونتاژ خودروهای چینی در داخل کشور را انجام می‌دهند با افزایش 55 تا 60 درصدی قیمت‌ها و بدون اینکه مراجع ذیربط و مربوطه از قبیل ستاد تنظیم بازار از اینها سوال که براساس چه فرمولی این افزایش قمیت‌ها اعمال شده  است به کار خود ادامه می‌دهند. 

وی بیان داشت: اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار به علت عدم عرضه به موقع خودرو به بازار است و این در حالی است که خودروسازان هنوز مجوز افزایش قیمت را نگرفته‌اند و منتظر اخذ این مجوز هستند.