به گزارش افکارنیوز،

عظیم دادگر ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه جلسات کمیسیون را در سازمان جهاد کشاورزی داشته ایم و این جلسات با محوریت دام زنده، قاچاق سوخت و کالا‌های اساسی و نهاده‌های کشاورزی بوده است، اظهار داشت: قاچاق دام از مبادی و مرز‌های استان از طریق کامیون است که این امر از سوی نیروی انتظامی قابل رصد است.

وی با بیان اینکه افرادی به خصوص در شهرستان کوهدشت دام‌ها را به صورت گله به مرز می‌برند و از آنجا خارج می‌کنند، گفت: با توجه به این امر، کاری از دست ما و نیروی انتظامی بر نمی‌آید و واقعیتی بوده که به شدت و به سرعت در استان صورت می‌گیرد.

مسئول امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، بیان داشت: خود این افراد اعتراف می‌کنند که دام‌ها را به خرمشهر می‌برند و از طریق لنج به آن طرف آب منتقل می‌کنند.

دادگر با بیان اینکه در این زمینه ۱۰ نفر در شهرستان کوهدشت که به صورت علنی کار می‌کنند را شناسایی کرده ایم، گفت: این افراد به صورت شبکه‌ای فعالیت می‌کنند و فعالیت آن‌ها بر روی قیمت گوشت تاثیر گذاشته است و بالا بودن قیمت گوشت در لرستان به دلیل خروج شدید دام زنده از استان است.

وی با تاکید بر اینکه این افراد به راحتی دام زنده و جوان را از استان خارج می‌کنند، گفت: این در حالیست که دام پیر از سوی برخی استان‌ها در لرستان کشتار می‌شود.

مسئول امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه اگر قاچاق دام از طریق کامیون‌ها صورت گیرد نیروی انتظامی ورود پیدا می‌کند و این امر در حوزه پاسگاه‌های مرزی قابل کنترل است، افزود:، اما کسانی دام‌ها را به صورت گله منتقل می‌کنند و مشخص نیست که قاچاق هستند.

دادگر با تاکید بر اینکه این افراد حرفه‌ای هستند و کوره راه‌های ما را نیز می‌دانند، افزود: خود این افراد اعلام می‌کنند که ما راحت دام‌ها را منتقل می‌کنیم و کسی نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد.