به گزارش افکارنیوز،

 سیدمحمدجواد موسوی عضو هیأت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایجاد بستر انتقال و ترانزیت برق صادراتی تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر ایران کلید خورده و جلسات و مذاکرات متعددی در این خصوص داشته‌ایم.

وی افزود: 6 کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای هدف صادرات برق تولیدی تجدیدپذیرها تعیین شده اند و مذاکراتی با این کشورها آغاز شده است.

موسوی با بیان اینکه "نیاز کشورهای منطقه به برق و بسترهای مناسب توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران، زمینه سرمایه گذاری در این بخش و صادرات برق تولیدی را بسیار توجیه‌پذیر کرده است"ف گفت: در حال حاضر 650 مگاوات ظرفیت نصب شده تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور داریم که این رقم در سال 98 به 1000 مگاوات خواهد رسید و می توانیم از این محل، 20 تا 25 درصد کسری برق کشور را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری شده تا سال 1401 ظرفیت نصب شده تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به 5 هزار مگاوات برسد و با توجه به اینکه ما به طور متوسط در طول سال 300 روز آفتابی برای استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و مناطق بادخیز با ظرفیت مناسب برای توسعه نیروگاه‌های بادی داریم، می توان این هدف‌گذاری را با جذب سرمایه، محقق کرد.