به گزارش افکارنیوز،

دادگاهی در چین فروش برخی از مدل‌های قبلی و قدیمی گوشی‌های آیفون اپل را تحت تاثیر نقض دو پتنت از سوی شرکت تراشه‌سازی کوالکام آمریکا که در این مدل‌های آیفون مورد استفاده قرار گرفته است، ممنوع اعلام کرده است.

به نظر می‌رسد که آتش جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا به سایر حوزه‌ها نیز نفوذ پیدا کرده است و دامان شرکت‌های تجاری و تکنولوژی بسیاری را گرفته است.

شرکت تراشه‌سازی کوالکام که بزرگترین سازنده و تامین‌کننده تراشه‌های پردازنده برای گوشی‌های آیفون اپل به شمار می‌رود، بر اساس اعلام دادگاهی در چین به نقض دو پتنت متهم شده است و همین امر نیز موجب شده که واردات و فروش گوشی‌های آیفون به این کشور پهناور شرق آسیایی ممنوع شود.

بر اساس گزارش رویترز، چین، هنگ کنگ و تایوان از بزرگترین بازارهای مصرف کننده و خرید و فروش گوشی‌های آیفون و محصولات شرکت آمریکایی اپل به شمار می‌روند بنابراین انتظار می‌رود در صورتی که ممنوعیت فروش آیفون در چین نهایی و اعمال شود، این شرکت بزرگ آمریکایی متحمل ضرر و زیان هنگفتی خواهد شد.

اپل در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده است که دادخواستی را از دادگاه چین دریافت کرده است تا در اسرع وقت به آن رسیدگی و پاسخ داده شود.