به گزارش افکارنیوز،

 طبق یک تحقیق جدید، جنگ های تجاری دونالد ترامپ به خانواده های طبقه متوسط جامعه آمریکا ضربه می‌زند، مخصوصاً اگر ترامپ تمام تهدیدهای خود را عملی کند .

طبق گزارشی از موسسه مالیاتی، عوارض فعلی باعث فشار بر آمریکایی های طبقه متوسط می‌شود و فرصتهای شغلی را در آمریکا کاهش میدهد‌. این سازمان پژوهشی آمریکا همچنین تخمین زده که آسیب اقتصادی این عوارض در صورت عملی شدن تمام تهدیدهای آمریکا بدتر هم خواهد شد .

اریک یورک، تحلیلگر موسسه مالیاتی گفت این عوارض بار مالیاتی را بر دوش آمریکایی‌ها سنگین‌تر می‌کند و این فشار بر خانواده های دارای درآمد متوسط تا کم بیشتر است و تولید اقتصادی ، اشتغال و دستمزدها را کاهش می‌دهد .

در حالی که تاثیر فوری عوارض بر افزایش قیمت کالاها در بنادر ورودی است، ولی این تاثیرات بالاخره به کسب و کارها و مصرف کننده های کالاهای وارداتی هم میرسد .

یورک نوشت:« عوارض می تواند هزینه قطعات و مواد اولیه را افزایش دهد و در نتیجه قیمت کالاهایی که از این قطعات استفاده می‌کنند بالا می‌رود و تولید بخش خصوصی کم می شود. این عوارض باعث می شود مشتریان پول بیشتری برای کالاها بدهند و پولی برای هزینه در جاهای دیگر باقی نماند» .

افزایش قیمت ها به این صورت، ارزش پس از وضع مالیات را برای کار و درآمد سرمایه ای کاهش می دهد. بنابراین آمریکایی‌ها تشویق می‌شوند کار کنند و کمتر سرمایه‌گذاری کنند. همین امر باعث تولید کمتر می شود .

در اینجا برخی از آسیب هایی را که این عوارض وضع شده ایجاد کرده‌اند می‌بینیم:

_ کاهش 0.12 درصد تولید ناخالص داخلی در طولانی‌مدت معادل 30.4 میلیارد دلار .

_ از بین رفتن 94300 شغل تمام وقت آمریکایی .

_ کاهش درآمد پس از وضع مالیات برای 0.3 درصد آمریکایی‌ها و کاهش بیشتر آن برای خانواده های طبقه متوسط .

در حالی که همین عوارض موجود برای آمریکا منفی هستند، ترامپ تهدید کرده بر اتومبیل های وارداتی و بقیه کالاهای چینی به ارزش 255 میلیارد دلار عوارض وضع خواهد کرد. اگر این تهدید ها عملی شوند، شرایط بدتر می شود:

_ کاهش 0.38 درصد تولید ناخالص داخلی معادل 94.4 میلیارد دلار .

_ از بین رفتن 292600 شغل آمریکایی .  

_ کاهش 0.92 درصدی درآمد پس از وضع مالیات

افزایش عوارض فعلا متوقف شده است، چون آمریکا و چین سعی می‌کنند اختلافاتشان را بررسی کنند و تا اول ماه مارس به توافق برسند ولی هنوز چیزی مشخص نیست .