به گزارش افکارنیوز،

 محمد اسلامی که امروز در کمیسیون عمران مجلس برای ارائه عملکرد این وزارتخانه حضور پیدا کرده بود، بیان کرد: نکته مهمی که در تعیین قیمت بلیت پرواز‌ها وجود دارد این است که ما بتوانیم حقوق تولید کننده را که ارائه خدمات است در نظر بگیریم و همچنین بر حقوق مصرف کننده نظارت کنیم و هر جا تخلفی باشد با شرکت متخلف برخورد کنیم.

وی در خصوص پرواز‌های چارتری گفت: برخی شرکت‌ها به خاطر مسائل مالی و یا به بهانه نداشتن سیستم فروش، پرواز چارتری می‌گذارند که تخلف از قانون است و شرکت هواپیمایی باید با آن برخورد کند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص ایمنی جاده‌ها و مناطق پرحادثه گفت: مطالعات مورد نظر در وزارت راه انجام شده و کار تعاملی با نیروی انتظامی و دستگاه‌های امدادی را در دستور کار داریم.

اسلامی ادامه داد: ۳۳۰۰ نقطه پرحادثه داریم که در دو اولویت برطرف کردن ان‌ها را تعریف کرده ایم؛ در اولویت اول ۱۶۰۰ نقطه که حوادث تأسف بار داشتند و اولویت دوم باقی نقاط خطرناک است که باید ایمن سازی شود و در لایحه بودجه ۹۸ برنامه‌ای برای هوشمندسازی و نصب دوربین‌های کنترلی برای ایجاد ایمنی در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها با حضور پلیس در دستور کار داریم.

وی در ادامه افزود: کنترل تقاطع‌ها نیز در دستور کار این وزارت است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در استان گلستان به خاطر نقاط بحرانی که دارد کار شروع شده است، گفت: امیدواریم شاهد ایمن سازی نقاط پرخطر این استان باشیم.

اسلامی در خصوص کاهش قیمت مسکن گفت: فعال سازی جریان تولید مسکن با تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر و ۴۰۰ هزار واحد جدیدی که توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است نقطه آغاز تحرک مسکن را پایه گذاری می‌کند.

سلامی ادامه داد: ما برای جامعه مخاطب که قشر کم درآمد است با تلاش مسکن سازان و با عرضه زمین و ارائه تسهیلات مناسب، طرح‌ها را فعال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وام مسکن ضرورتاً اضافه نمی‌شود بلکه ما باید متناسب سازی انجام دهیم.