به گزارش افکارنیوز،

محمد اسلامی عصر امروز پس از پایان نشسست دوجانبه وزاری ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در حضور وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان از روند پیشرفت پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا-آستارا بازدید میدانی به عمل آوردیم.

وی با بیان اینکه تبادلات اقتصادی ایران و آذربایجان از یک سال پیش حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است افزود: تکمیل پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا-آستارا ظرفیت‌های موجود در کریدور شمال به جنوب را آشکار کرده و امیداوریم موانع موجود جهت اتصال این راه‌آهن به راه آهن قزوین-رشت نیز برطرف شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش زیرساخت‌های ریلی، موجبات گسترش تبادلات اقتصادی بین ایران و جمهوری آذربایجان را فراهم کرده است گفت: طبق توافق‌های صورت‌گرفته با وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان قرار شد اتوبان باکو-آستارا تا خاک آستارای جمهوری اسلامی ایران امتداد پیدا کند.

اسلامی زمان برگزاری کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را اسفند ماه سال جاری دانست و بیان کرد: روابط سیاسی بین روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان بسیار عالی بوده و در پنج سال اخیر بین دو رئیس جمهور، ۱۲ دیدار سیاسی صورت گرفته است.

وی با اشاره به توافق صورت‌گرفته جهت اتصال راه‌آهن قزوین-رشت به راه‌آهن آستارا-آستارا تصریح کرد: پس از بهره‌برداری نهایی از راه‌آهن قزوین-رشت روند اتصال راه‌آهن آستارا-آستارا به خطوط ریلی قزوین-رشت آغاز می‌شود تا دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به‌واسطه زنجیره ریلی و اتوبانی به هم متصل شوند.

به گزارش فارس، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان امروز پس از بازدید از پل ریلی و بارانداز راه‌آهن بین المللی آستارا-آستارا در نشست مشترک دوجانبه با هدف بررسی آخرین وضعیت راه‌آهن قزوین-رشت-آستارا حضور پیدا کردند.