گروه اقتصادی- دولت به خوبی می داند که حجم بالای قاچاق سوخت در کشور باعث شده مبالغ هنگفتی را به جیب دلالان و قاچاقچیان سرازیر شود و به همین منظور تصمیم به احیای کارت سوخت گرفت تا جلوی قاچاق را بگیرد.

به گزارش افکارنیوز، اما برخی کارشناسان معتقدند در مرحله بعدی دولت با دو نرخی کردن قیمت سوخت سعی در اجرای طرحی دارد که بنزین سهمیه بندی شود.

خادمی نماینده مجلس با اشاره به اهداف احیای کارت سوخت گفت:سهمیه‌بندی بنزین و 2 نرخی کردن قیمت این حامل انرژی از اداف احیای کارتهای سوخت است. دولت در حال حلاجی ایده دادن روزانه یک لیتر بنزین به هر ایرانی (با خودرو یا بدون خودرو) است بدین معنا که هر ایرانی ماهانه 30 لیتر بنزین دریافت کند و افراد دارای خودرو درصورت نیاز بیشتر به بنزین از افرادی که خودرو ندارند بنزین خریداری کنند البته این ایده نیز فواید و مضراتی دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در حالی که معتقد است اجرای این طرح نیاز به سیستم و عملیاتی خاص دارد که برای دولت هزینه‌بردار است و حتی ممکن است قیمت بنزین را افزایش دهد، اظهارکرد: ایده دیگر دولت این است که سوخت مدنظر ماهانه و روزانه مستقیما به مردم پرداخت نشود اما پول آن را به هر ایرانی پرداخت کنند اما هنوز هیچ یک از این ایده‌ها به نتیجه نرسیده است.

نکته مهم در این میان این است که دولت باید در اجرایی کردن ایده خود تمام جوانب مختلف را بسنجد زیرا این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی کشور مردم با گرانی مواد غذایی و اقلام و مایحتاج اولیه زندگی روبرو هستند و گران شدن بنزین تبعات زیادی را بر زندگی آنها دارد.

دوم اینکه باید نظارت کافی و صحیحی در این خصوص صورت گیرد که جلوی قاچاق سوخت گرفته شود و از سوی دیگر دولت با طرح های حمایتی از حمل و نقل عمومی می تواند مردم را یاری کند.

مساله دیگر این است که گرانی بنزین اگر قرار باشد در دستور کار قرار گیرد باید به شکل پلکانی انجام گیرد زیرا به گران شدن به شکل ناگهانی شوک روانی را وارد جامعه کرده و مشکلاتی را به وجود می آورد.

باید منتظر ماند و دبد دولتی ها سرانجام چه طرحی را می خواهند اجرایی کنند و آیا ایده هر ایرانی روزانه یک لیتر بنزین اجرایی می شود یا نه.

مصطفی حسینی