به گزارش افکارنیوز،

 یحیی کمالی پوربر لزوم تعیین تکلیف اراضی و زمین های رها شده در درون شهرها تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی حجم وسیعی از اراضی رها شده در شهرها وجود دارد و این مسئله در کلانشهری مانند تهران نیز به وضوح دیده می شود، از این رو این دارایی ها متناسب با قیمت واقعی باید شناسایی شده و از آن مالیات کسر شود.

بر اساس قانون از دارایی های مازاد باید مالیات کسر شود

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، در هر بخشی که دارایی افراد بر اثر مرور زمان افزایش پیدا کرده و آن دارایی فراتر از نیازهای طبیعی افراد باشد، باید از آن مالیات کسر شود.

در شرایط کنونی فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات در حوزه‌های مختلف یکی از مشکلات اساسی کشور محسوب می شود، اگر فردی امروز املاک، مستقلات، خودرو یا اراضی مازادی داشته باشد، باید ارزش افزوده این دارایی ها را به دولت پرداخت کند

وی گفت: در شرایط کنونی فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات در حوزه‌های مختلف یکی از مشکلات اساسی کشور محسوب می شود، اگر فردی امروز املاک، مستقلات، خودرو یا اراضی مازادی داشته باشد، باید ارزش افزوده این دارایی ها را به دولت پرداخت کند.

رها کردن اراضی درون شهری بدون پرداخت مالیات اقدامی خلاف قانون محسوب می شود

کمالی پور ادامه داد: رها کردن و احتکار اراضی بدون پرداخت مالیات اقدامی خلاف قانون محسوب می شود و دولت باید از حقوق خود در این عرصه دفاع کند، البته به نظر من تاکنون دولت در این عرصه غفلت کرده و باید هر چه سریع تر برای تعیین تکلیف این بخش ورود کند.

آمادگی مجلس برای اصلاح قوانین مرتبط با اخذ مالیات از اراضی رها شده

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه مجلس آمادگی دارد تا در صورت وجود خلاءهای قانونی در بحث اراضی رها شده در درون شهرها، قوانین را اصلاح کند، گفت: نظام مند کردن حقوقی املاک و اراضی رها شده می تواند به دولت کمک کند تا هم بر این حوزه نظارت کرده و هم متناسب با ارزش افزوده اراضی، مالیات اخذ کند.