به گزارش افکارنیوز،

 احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم و احتمال افزایش آن در سال زراعی 97-98، گفت: باتوجه به دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کاهش ارزش پول ملی هزینه نیروی کار، سوخت، بذر و تجهیزات کشاورزی افزایش پیدا کرده است.

قیمت خرید تضمینی گندم با نظر کارشناسان همخوانی ندارد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه قیمت خرید تضمینی گندم در مقایسه با رقم کارشناسی شده پایین‌تر است و اختلاف بسیار زیادی دارد، تصریح کرد: باید به این موضوع توجه کنیم که کشاورزان مخصوصا گندم کاران کشور تنها در فصل برداشت و یک بار در سال درآمد دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت تعیین شده برای هر کیلوگرم گندم به میزان یک هزار و 600 تومان بسیار پایین است، ادامه داد: قیمت خرید تضمینی گندم باید باتوجه به افزایش نرخ تورم، هزینه زندگی و هزینه کاشت محصول 2هزار تومان تعیین شود.

عدم افزایش منطقی قیمت گندم ظلم به کشاورز است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عمدتا خانواده کشاورزان پرجمعیت هستند و از میزان محدودی زمین امرار معاش می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به افزایش تورم و هزینه تولید باید نرخ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا کند ، عدم افزایش منطقی قیمت گندم ظلم به کشاورز است.

عدالت نسبی در زمینه اعلام قیمت خرید تضمینی گندم رعایت شود

صفری با اشاره به اینکه از وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست کرده‌ایم تا تصمیم معقولی در زمینه نرخ خرید تضمینی گندم اتخاذ کنند، ادامه داد: باید عدالت نسبی در زمینه اعلام قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان محصولی استراتژیک رعایت شود.

قاچاق گندم درپی اختلاف قیمت با بازار منطقه

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه قیمت گندم در کشورهای همسایه بسیار بالاتر از میزان تعیین شده در کشور است و درصورتی که قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با شرایط موجود تعیین نشود قاچاق گندم جایگزین قاچاق سوخت می‌شود، خاطرنشان کرد: شدیدا نیاز به قیمت گذاری مجدد در زمینه خرید تضمینی گندم وجود دارد و باید رضایت کشاورز را جلب کرد.