به گزارش افکارنیوز،

 حسام عقبایی در خصوص با بیان رشد ۱۰۰ درصد قیمت مسکن در دو سال اخیر اظهار کرد: این افزایش قیمت باعث ایجاد رکود سنگین و عمیق در بازار شده و حجم معاملات خرید و فروش مسکن در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. 

اخبار اقتصادی- وی در ادامه افزود: کاهش تولید در رکود بازار مسکن و معاملات بی‌تاثیر نبوده چرا که در شش سال گذشته با کاهش ۴۵ درصدی عرضه مسکن مواجه بودیم.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن متناسب با قیمت‌ها در بازار نیست، گفت: یکی از دلایل رکود مسکن متناسب نبودن قدرت خرید مردم نسبت به افزایش قیمت‌ها است که افزایش سقف تسهیلات می‌توانست به رشد توان خرید مردم کمک کند.

عقبایی تاکید کرد: مصرف‌کنندگان واقعی قدرت خرید مسکن را ندارند و به همین دلیل است که عده‌ای به سمت حاشیه‌نشینی رفتند و خانه‌های خالی حاشیه‌ای تهران خرید و فروش می‌شود به همین دلیل تا پایان فصل تابستان مسکن گران نخواهد شد.

وی با بیان اهمیت دریافت مالیات از واحد‌های خالی از سکنه خاطر نشان کرد: باید مالیات بر خانه‌های خالی هرچه سریع‌تر به اجرا برسد تا ضرر خالی نگه داشتن واحد‌های مسکونی بسیار بالا باشد که مالکان مجبور به اجاره دادن این واحد‌ها شوند.

انتهای پیام/