به گزارش افکارنیوز،

 محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و اقتصاد مقاوتی با بیان این که در حال حاضر دولت کشور را در شرایط بسیار متفاوتی نسبت به گذشته اداره می‌کند اظهار داشت: در حالی در مورد تخصیص بودجه به پروژه‌های مهم کشور صحبت می‌شود که دولت با کمبود شدید منابع مالی روبه‌رو است.

اخبار اقتصادی- رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور افزود: امروزه مطالبات با محدودیت‌های کشور در تناسب نیست، در زمان جنگ اگر بخشی از شهر آسیب می‌دید و شهید می‌دادیم همه تلاش می‌کردیم تا به دشمن اجازه پیشروی ندهیم. بودجه 448 هزار میلیارد تومانی دولت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد که به 386 هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا کند.

نوبخت با بیان این که قرار شد 62 هزار میلیارد تومان از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم تصریح کرد: قرار شد منابع جدیدی را به ارزش 76 میلیارد تومان وارد کنیم. زمانی که اوضاع در کشور مساعت بود تمام کشورها خواستار سرمایه‌گذاری در ایران بودند.

وی ادامه داد: در حال حاضر که درآمد حاصل از نفت مساعد نیست واریز 32 درصد از آن به صندوق توسعه ملی معقول نیست اما با همه این موارد سال گذشته 20 درصد از درآمد فروش نفت وارد صندوق شد و 12 درصد دیگر قرار شد تا پایان سال برای استفاده بماند.

رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه درباره پرداخت به موقع یارانه و حقوق خاطرنشان کرد: تاکنون حتی یک روز پرداخت یارانه‌ها و حقوق‌ها عقب نیفتاده و با توجه به محدودیت منابع مالی نسبت به سال گذشته پرداخت‌ها 20 درصد افزایش داشته است.

نوبخت درباره هزینه‌های عمرانی عنوان کرد: در این شرایط طرح‌ها و پروژه‌های زیادی در استان و حتی در سطح ملی در حال انجام است به‌طوری که در سال گذشته استان‌های زیادی به شبکه متصل شدند و امسال نیز ادامه پیدا می‌کند، تلاش داریم که منابع محدود عمرانی را به‌جای توزیع قطره چکانی معطوف شوند به پروژه‌هایی که هزاران میلیارد تومان هزینه داشته‌اند.